Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto Para BorsalarıOKX nedir, güvenilir mi?

OKX nedir, güvenilir mi?

Son dönemde kripto para borsalarında yer alan gelişmeler yatırımcılar için bir düşünceye neden oldu. Artık yatırımcılar bir borsaya üye olmadan önce detaylı inceleme yapıyorlar. Bu yazımızda popüler kripto para borsası OKX ‘i ele alacağız. Peki tam olarak, OKX nedir, güvenilir mi, kurucusu, iletişim adresi, kayıt, üyelik işlemleri ve daha fazlası.

OKX nedir?

OKX, düşük ücretlerle bilinen uluslararası bir kripto para borsasıdır. Türk kullanıcılar için kullanıma açıkken, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar için açık değildir. Çok sayıda para birimi satın almak, stake etmek ve takas etmek isteyenler için OKX iyi bir kripto para borsasıdır. 

OKX, kullanıcıların stratejilerini optimize etmelerine yardımcı olmak için yüzlerce token ve vadeli işlem çifti ile al-sat imkanı sağlar. Ayrıca, 100’den fazla ülkede milyonlarca kullanıcıya hizmet veren, işlem hacmi bakımından en büyük dijital varlık borsalarından biriyiz. BTC vadeli işlemlerimiz günlük yaklaşık 1,5 milyar dolarlık bir hacme sahiptir ve geniş çevrelerce, sektör için altın standart olarak kabul edilmektedir.

OKX kayıt, üyelik işlemi

OKX kayıt, üyelik işlemini aşağıdaki bağlantı üzerinden başlatabilirsiniz. Tüm kayıt işlemleri esnasında bilgilerinizi bir yer not almayı lütfen unutmayın.

  • Açılan ekranda E-posta adresiniz yada Telefon numaranız ile kaydınızı başlatabilirsiniz. Daha sonra bir Giriş Şifresi oluşturun. Son olarak hizmet şartlarını kabul edin ve Üye ol yazısına tıklayın.

  • Kripto yatırma işlemlerine başlayabilmek için KYC yani kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamanız gerekir. Ana sayfada gösterilen kısımda kimlik doğrulama işlemlerinizi tamamlayabilir. Yada OKX mobil uygulamasını indirerek kimliğinizi daha kolay doğrulayabilirsiniz.
  • Tüm bu işlemlerin ardından kripto borsalardan kripto transfer ederek OKX ‘de işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

OKX güvenilir mi?

OKX güvenilir mi sorusunun cevabına bakmadan önce OKX ‘in güven sıralamasına göz atmamız gerekebilir. OKX tüm kripto para borsaları arasında 6.2 puanla 11. sırada yer almaktadır.

Farklı bir platform olan Coingecko OKX’i 10 puanla 4. sırada listelemiştir. Piyasada 100’lerce kripto para borsası olduğunu varsayarsak 11 ve 4 sırada olmak bir borsa için yeterli güven sıralamalarından biri olabilir. Fakat bununla değerlendirmek doğru olmaz. Artık borsalar güven sıralamasının içinde , kullanıcıya güven vermek için tüm rezervlerini yani cüzdanlarını şeffaf bir şekilde paylaşıyor. OKX bu paylaşımı yapan nadir borsalardandır.

OKX rezerv kanıtı var mı?

Evet OKX rezerv kanıtı sunmuştur. OKX rezervlerini buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

  • Yazı tarihi itibariyle güncel OKX rezervleri şu şekildedir.
  • Bitcoin: OKX Kullanıcılarına Ait Varlıklar: 105.879 / OKX Cüzdanındaki Varlıklar: 108.434
  • Ethereum: OKX Kullanıcılarına Ait Varlıklar: 1.026.502 / OKX Cüzdanındaki Varlıklar: 1.051.208
  • USDT: OKX Kullanıcılarına Ait Varlıklar: 3.016.827.845 / OKX Cüzdanındaki Varlıklar: 3.061.068.937

Yani burada belirtilen rezervler tüm kullanıcılar bu tokenleri çekse bile borsanın bunu karşılayabileceği gücünün var olduğunun kanıtıdır.

OKX referans kodu nedir?

OKX referans kodu 6394531587 ‘dir. Referans kodu sayesinde tüm alım satım işlemlerinizde %10 oranında komisyon indirimi kazanırsınız. Referans kodunuzu başka kullanıcılarla paylaşırsanız onlarda komisyon indirimi kazanır. Ayrıca yapılan tüm bu işlemlerden ekstra kripto para kazanabilirsiniz.

  • Uygulamada yada sitede yer alan referans kodunuzu kullanıcılarla paylaşın.
  • Kayıt olup işlem yapan kullanıcılar size kazanç sağlayacaktır.

OKX hangi ülkenin?

OKX 2017 tarihinde Şeyseller Adası kaydıyla kurulmuştur.

OKX kurucusu kimdir?

OKX borsasının kurucusu Star Xu ‘dur. Star Xu 2013 yılında Çin’de OKCoin’i kurdu. İş daha sonra ayrı bir tüzel kişilik haline gelen OKCoin borsasına ve blockchain altyapısına odaklanan OK Group’a dönüştü. 2017 yılında, Xu tarafından Malta merkezli ayrı bir borsa kurdu ve yine ayrı bir tüzel kişilik olan OKEx adında. Xu, şu anda OK Group’un CEO’sudur, bildirildiğine göre OKEx ile bağlantısı yoktur.

Güncel OKX Ceo’su Jay Hao ‘dur. 

OKX (OKB) Coin nedir?

OKB coin, OKX’in (eski adıyla OKEx) küresel yardımcı program tokenidir. OKB, potansiyel dijital varlık projelerini OKX kullanıcıları ve profesyonel yatırımcılarla ilişkilendirerek blockchain teknolojisinin ve dijital varlık sektörünün gelişimini destekleyen bir OKX ekosistemi kurmayı amaçlıyor.

OKB, OKX kullanıcılarının kripto borsasının çeşitli özelliklerine erişmesini sağlayan dünya çapında bir yardımcı program tokenidir. Spesifik olarak, OKB işlem ücretlerini hesaplar ve öder, kullanıcılara sitedeki oylama ve yönetime erişim sağlar ve kullanıcıları staking yaptıkları için ödüllendirir. OKB token sahipleri, diğer teşviklerin yanı sıra hizmet ücreti indirimi, oy hakkı ve OKX Jumpstart’taki projelere katılma olanağı elde eder.

OKX Sıkça Sorulan Sorular

OKX kaç yılında kuruldu?

OKX 2017 yılında kurulmuştur.

OKX Türkiye’de kullanılabilir mi?

Evet OKX borsasını Türkiye’de kullanabilirsiniz.

OKX kutu açma nedir?

Referansla kayıt olan kullanıcılar ödül kutuları kazanmaktadır. Sizde referansınızla ödül kutusu kazanabilirsiniz.

OKX Manchester City anlaşması

OKX artık resmi Man City Antrenman Kiti ortağıdır.

OKX iletişim numarası nedir?

OKX iletişim numarası bulunmamaktadır. Site içerisinde canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.

OKX adresi nedir?

Suite 202, 2nd Floor, Eden Plaza, Eden Island, Victoria, Mahe, Seyşeller

Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler