Cumartesi, Haziran 15, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto HaberKripto Para Nasıl Alınır , Oynanır ve Kazanılır ?

Kripto Para Nasıl Alınır , Oynanır ve Kazanılır ?

Çoğu insan hayatının belirli bir dönemlerinde yatırım araçlarıyla tanışır . Bunlar başlangıçta Emtia , Hisse Senedi ,ve Döviz gibi yatırım araçlarıdır . Fakat yatırımlarını daha fazla şekillendirmek ve daha fazla sepet yapmak isteyen kullanıcılar farklı yatırım araçlarını da denemek ister . Tam da bu noktada kripto paralar günümüzün neredeyse en popüler yatırım araçları arasında yer almaya başladı . Peki Kripto Para Nasıl Alınır , Oynanır ve Kazanılır ?

Rehberlerden önce hatırlatmak istediğim farklı bir konu var . Oda Kripto Para oynayan kullanıcı sayısı . Dünyada yaklaşık 200 Milyon civarı kişi kripto paralara yatırım yapıyor . Tabi ki bu kişilerle sınırlı değil . Devasa şirketler (Tesla , MicroStrategy vb.) yanı sıra belediyeler hatta ülkeler bile kripto rezerv oluşturmaya başlıyor . 2030 ‘a kadar bu sayıların rahatlıkla 3’e katlayacağı aşikar .

kripto para nasıl oynanır

Kripto Para Nasıl Alınır ?

Her şeyden önce kripto paralara yatırım yapmak için satın almalısınız . Fakat kripto paralar hakkında ufak bir bilgi sunmak istiyorum . Kripto paralar belirli bir sınırlı arza sahiptir . Örneğin , Dolar , Elmas sınırlı bir arza sahip değildir . Fakat kripto paralarda bu durum farklı . Bu sayede arz talep dengesi doğrultusunda fiyat değerleri ortaya çıkmaktadır . Kripto paralar çeşitli kategorilere ayrılabilir . Bunlar ;

 • Coin : Kendi ağına sahip kripto varlık .  Bitcoin , Avax , Ethereum 
 • Token : Başka bir ağı kullanan kripto varlık . Sand , Ape , Axs
 • Fan Token : Bir spor kulübünü temsil eden kripto varlık . Porta Fan Token , Lazio , Fenerbahçe
 • Meme : Şaka yada eğlence amaçlı üretilmiş kripto varlık . Shiba , Doge , Akita , Saitama 
 • Borsa Tokenleri : Kripto borsası tarafından üretilen kendi varlıkları . BNB , Gate , FTX 
 • Sabit Coinler : Herhangi bir itibari paraya yada emtia (altın) ‘a sabitlenen kripto paralar . USDT , BUSD , PAX GOLD

Bu bilgilere sahip olduktan sonra , başlangıç için bir kripto para borsası hesabı açmanız en doğrusudur . Kripto varlık almanın çok fazla yöntemi vardır . Fakat en güvenilir yöntemlerinden ilki , güvenilir bir kripto para borsasından satın almaktadır . Piyasada binlerce kripto para borsası vardır , fakat bunlar arasında en güvenilir Binance borsasıdır . Binance dünyada en çok tercih edilen ve en çok güvenilir kripto para borsasıdır . Ayrıca borsa daha önce hiç hacklenme yada saldırıya uğramamıştır .

Binance Giriş

 • BURADAN KAYIT OLUN !
 • Kayıt işlemini başlattığınız sırada üst kısımda %20 Komisyon İndirimi olduğundan emin olun !
 • Linke tıkladıktan sonra , sizden hesabı tanımlayabilmek için , Mail adresiniz ve herhangi bir güçlü şifre oluşturmanızı isteyecektir.
 • Mail işlemleri tamamladıktan sonra , Mail Kutunuza doğrulama kodu gidecektir. Doğrulama kodu ile onaylama işlemini tamamlayınız .
 • Bu işlemlerden sonra sizden , Google Authenticator yada Sms doğrulaması isteyecektir. Burada iki doğrulamayı da kullanabilirsiniz .
 • Daha sonra sizden Hesap Doğrulama yapmanızı isteyecektir. Doğrula kısmında , Kişisel Bilgiler , Adres Bilgileri gibi doğrulama işlemleri bulunuyor . Bunları legal ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde üyeliğiniz engellenecektir. Tüm bu KYC doğrulaması , hesabınızın güvenliği içindir .
 • Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra , Binance üyeliğiniz aktif olacaktır.

Tüm bu işlemlerin ardından Binance borsasına itibari para transferi gerçekleştirerek kripto yatırımlarınızı başlatabilirsiniz .

Kripto Para Nasıl Oynanır ?

Kripto paralarda bir borsada üyeliğinizi tamamladıktan sonra , kripto varlık alım-satım gerçekleştirerek oynayabilirsiniz . Temelde amaç bellidir . Düşükten satın al , yüksekten sat . Tabi burada dip seviyesini iyi analiz etmelisiniz . Örneğin Rune Coin alacaksınız . Rune ‘ı 1 dolardan satın aldıktan sonra 2 dolarda satmanız size 2x bir kar getirisi sağlayacaktır . Fakat 1 Doların altına da düşebilir .

Yada daha da yükseğe çıkacağını düşünüyorsanız , uzun vade bekletebilirsiniz . Tamam size ait . Her işlemde yalnız olduğunuzu unutmayın .

Kripto Para Nasıl Kazanılır ?

Bedava kripto para kazanabilir miyim ? Evet bu mümkün fakat yine borsaların yada kripto varlıkların sunduğu etkinlikler , airdroplar yada yarışmalar ile mümkündür . Bunun için bu borsaları , kripto varlıkları sürekli takip etmeniz gerekir .

Sorumluluk reddi: Bu bir  basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir.   

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler