Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaKripto Para BorsalarıHackerlar, Twitter Hesaplarını Hackleyerek 1 Milyon Dolar Çaldı

Hackerlar, Twitter Hesaplarını Hackleyerek 1 Milyon Dolar Çaldı

ZachXBT takma adıyla hareket eden bir blockchain analisti, son haftalarda en az 8 popüler kripto para birimi Twitter hesabının saldırıya uğradığını ve bilgisayar korsanlarının yaklaşık 1 milyon dolar aldığını ortaya çıkardı. Hackerlar, Twitter Hesaplarını Hackleyerek 1 Milyon Dolar Çaldı

Hackerlar, Popüler Twitter Hesaplarını Hackleyerek 1 Milyon Dolar Çaldı

ZachXBT, “zincirlenmiş” ve saldırıya uğramış hesaplarda gerçekleştirilen kimlik avı dolandırıcılığıyla ilişkili birkaç kripto para cüzdanı keşfetti.

“Bu saldırıların çoğu SIM sahtekarlığı kullanılarak gerçekleştirildi, ancak bazılarına bilgisayar korsanları tarafından Twitter yönetici paneli aracılığıyla erişilmiş gibi görünüyor. Analist, bir grup dolandırıcı tarafından gerçekleştirilen en az 8 saldırı gördük” dedi.

Pudgy Penguins’in kurucusu Cole Villemain, DJ ve NFT koleksiyoncusu Steve Aoki ve Bitcoin Magazine editörü Pete Rizzo’nun hesapları hacklendi.

İlginizi çekebilir

İlginç bir şekilde, tanınmış kripto para şüphecisi Peter Schiff‘in hesabı da listede yer aldı. Dolandırıcılar, Schiff’in sayfasında tokenleştirilmiş altın satın almak için sahte bir sitenin bağlantısını tanıttı.

“Umarım Twitter güvenliği bu vakaları araştırıyor çünkü kayıplar neredeyse yedi haneli. Bir hesaba erişim sağladıktan sonra, bilgisayar korsanları neredeyse anında kimlik avı projelerinin bağlantılarını yayınlar. Twitter desteğinin yavaş yanıt vermesi, bu dolandırıcılık mesajlarının çoğunun saatlerce hatta günlerce kalmasına neden oluyor,” diye vurguladı ZachXBT.

Örnek olarak OpenAI CTO’su Mira Murati’nin sayfasındaki bir gönderiyi gösterdi . Tweet yaklaşık bir saat içinde 76.000’den fazla kişi tarafından görüntülendi.

Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler