Perşembe, Mayıs 23, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto HaberKuCoin'de OCO Siparişi Nasıl Verilir ?

KuCoin’de OCO Siparişi Nasıl Verilir ?

Kripto para alım , satım ve yatırım işlemlerinde zararı minimumda kârı ise maksimum seviyede tutmak için gerekli teknik analizleri , araçları ve hizmetleri kullanmak gerekir . Bu araçlar ile kripto para piyasasında en verimli bir şekilde yatırımlarınızı şekillendirebilirsiniz . Sizi Kucoin borsasının eşsiz aracı OCO ile tanıştırmak istiyorum . Bu yazımızda OCO Siparişinin ne olduğunu ve Halkın Borsası Kucoin ‘de OCO Siparişi Nasıl Verilir bunları ele alacağız . 

oco nedir

OCO (Biri Diğerini İptal Eder) Siparişi Nedir?

OCO ingilizce bir cümle olan One Cancels the Other kelimelerinin kısaltmasından meydana gelmektedir . Türkçe karşılığıysa “Biri Diğerini İptal Eder” emridir . OCO, tüccarların aynı anda iki ayrı emir vermelerini sağlayan özel bir emir türüdür. Bir limit emrini bir stop-limit emriyle birleştirerek, aynı anda yerleştirerek, ancak yalnızca birinin yürütülmesine izin vererek çalışır – biri gerçekleştirildiği anda diğeri iptal edilir.

OCO hakkında heyecanlandığınızın farkındayım fakat limit ve stop-limit emirlerini tanımanızda fayda var . 

Limit Emri Nedir ?

Limit emri, kripto satın almak için en popüler emir türlerinden biridir. Limit emri, bir varlığı belirli bir fiyattan veya daha iyi bir fiyattan satın almak veya satmak için verilen bir emir türüdür. Alış limit emirleri söz konusu olduğunda emrin sadece limit fiyat veya altında gerçekleşmesi hedeflenirken, satış limit emirleri sadece limit fiyat veya üzerinde işlem görür.

Bir piyasa emri (satıcılar tarafından teklif edilen fiyattan varlıkları anında satın alan) yerine bir satın alma limit emri kullanarak, yatırımcının belirtilen fiyatı veya daha azını ödemesi garanti edilir. Tabii ki, bunun bir dezavantajı var , fiyat emir yeterlilik fiyatına ulaşmazsa, limit emri uygulanmayacaktır.

Stop Limit Emri Nedir ?

Stop-limit emri, stop tetiği ile limit emrini birleştirir. Stop-limit emirleri, yatırımcıların gerçekleştirmeye hazır oldukları minimum kâr miktarını ve bir ticarette kaybetmek istedikleri maksimum tutarı belirlemelerini sağlar.

Stop-limit emri belirlendikten sonra, tüccarın yapması gereken tek şey tetikleme fiyatına ulaşılmasını beklemektir. Bu olduğunda, tüccar klavyesinden uzakta, çevrimdışı veya oturumu kapatmış olsa bile otomatik olarak bir limit emri verilir. Stop-limit emrinde, stop fiyatı, borsanın limit emri vermesi için tetikleyici fiyat görevi görür. Genellikle bir alış emri için stop fiyatından daha yüksek ve bir satış emri için daha düşük olarak belirlenen limit fiyatı özelleştirebilirsiniz.

OCO Siparişi Nasıl Kullanılır?

Bir OCO(Biri Diğerini İptal Eder) siparişi aynı anda iki sipariş vermenizi sağlar. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bir limit emrini bir stop-limit emriyle birleştirir.

Bu, kullanıcılara hem kâr elde etmek hem de zararları gerçekleştirmek için bir OCO emri ayarlayarak pozisyon çıkışlarını otomatikleştirme seçeneği sunar. OCO, fiyatın her iki yönde de hızlı bir şekilde zorlandığı dalgalı pazarlar için çok kullanışlıdır. Ayrıca kripto ticaretinden biraz uzaklaşmak , gözlerinizi dinlendirmek ve emrin kendi kendine işlemesine izin vermek isteyebilecek tüccarlar için de paha biçilmezdir.

Tecrübeli tüccarlar, direnç ve destek seviyelerini ve varlığın oynaklığını göz önünde bulundurarak stratejik olarak stop-limit emirleri verir.

KuCoin’de OCO Siparişi Nasıl Verilir?

  • KuCoin’de OCO emrini kullanmak için oturum açın . Eğer Halkın Borsasına hala kayıtlı değilseniz , Buradan kaydınızı başlatabilirsiniz . En sevdiğiniz kripto para birimi çiftinin ticaret ara yüzüne gidin . Örneklendirme amacıyla biz BTC/USDT ‘yi seçeceğiz .

KUCOİN OCO

  • Diğer emir türlerinin yanında yer alacak olan OCO emrini seçin. OCO siparişini seçtikten sonra, KuCoin size yukarıda gösterildiği gibi bir OCO arayüzü sunacaktır. Hemen sizi burada yer alan alanlar hakkında bilgilendirmek istiyorum .

Fiyat : Bu limit siparişinizin fiyatıdır. Bu miktar ilk önce sipariş defterinizde görünecektir. Bu sayıyı, pozisyonunuzdan çıkmak ve kar elde etmek istediğiniz yere ayarlayın (ticaret istediğiniz gibi giderse).

Fiyatı Durdur : Bu, stop-limit tetikleyici fiyatıdır. Varlık fiyatı belirtilen tetikleyiciye ulaştığında, normal limit emrini bir stop-limit emriyle değiştirir. Tüccarlar genellikle stop-limit fiyatından biraz daha yüksek veya daha düşük bir stop tetiği yerleştirir, böylece emrin doğru fiyattan doldurulması için zamana sahip olur.

Limit: Stop-limit emrinizin fiyatıdır. Bu miktar, stop fiyatı tetiklendikten sonra emir defterinizde görünecektir. Bu sayıyı, pozisyonunuzdan çıkmak ve bir kayıp gerçekleştirmek istediğiniz yere ayarlayın (ticaret istediğiniz gibi gitmezse).

Miktar : Bu alan siparişinizin değerini temsil eder.

Örnek olarak, fiyatın yükselme olasılığının daha yüksek olduğuna inandığınız için 20.500 USDT fiyatından 0.001 BTC satın aldığınızı varsayalım. Bununla birlikte, fiyatın yükseleceğinden veya daha da düşeceğinden tam olarak emin değilsiniz, bu nedenle kayıplarınızı da en aza indirmek istersiniz.

OCO NASIL KULLANILIR

  • Bu durumda, hem 26.000 USDT’de kar getiren bir limit emrini hem de 23.600 USDT’de tetiklenen 23.350  USDT’de zararı en aza indiren stop-limit emrini kullanmak için bir OCO emri verebilirsiniz.

  • Açık pozisyonunuzu, pozisyonu izleyebileceğiniz veya iptal edebileceğiniz KuCoin işlem sayfasının altındaki Gelişmiş Emirler sekmesinde bulabilirsiniz.
  • Tahmininiz doğruysa ve BTC fiyatı 26.000 USDT’nin üzerine çıkarsa, satış emriniz gerçekleşecek ve stop-limit emri otomatik olarak iptal edilecektir.
  • Öte yandan, yanlış yaparsanız ve fiyat 23.600 USDT’ye veya altına düşerse, 23.350 USDT’lik stop-limit siparişiniz tetiklenir. Bu, fiyatın daha da düşmesi durumunda potansiyel olarak kayıplarınızı en aza indirecektir.
  • Unutulmaması gereken bir şey, siparişiniz tetiklenmedikçe varlıklarınızın kilitlenmeyecek olmasıdır. Tetikleyici fiyatı karşıladığınızda varlıklarınız yetersizse, siparişiniz başarısız olur. Ancak siparişiniz tetiklendiğinde, varlıklarınız kilitlenecektir.

Son Söz

OCO özelliği, sizin ve diğer KuCoin kullanıcılarının çok daha otomatik ve güvenli bir şekilde ticaret yapmanızı sağlayan basit ama güçlü bir araçtır. Bir OCO emri kullanmak, işlemin nereye gideceğinden emin olmadığınızda ve kâr elde etmeyi veya işlemden yalnızca küçük bir kayıpla çıkmayı kaçırmayacağınızdan emin olmak istediğinizde faydalıdır.

İlginizi Çekebilir ;

Sorumluluk reddi: Bu bir  basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler