Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto HaberMadencilik Kurbanlarına 1 Milyon Dolar

Madencilik Kurbanlarına 1 Milyon Dolar

Gizli madencilik kurbanı olan Google Cloud kullanıcıları tazminat almaya uygun olabilir. Bulut hizmetinin liderliği, müşterilere verilen zararı telafi etmek için 1 milyon dolara kadar tahsis edecek.

Google Cloud, gizli madencilik kurbanlarına tazminat ödemek için 1 milyon dolara kadar tahsis edecek

“Madencilik, bulut ortamları için yaygın ve maliyetli bir tehdit. Google temsilcileri, tek bir saldırının yalnızca birkaç gün içinde yüzbinlerce dolarlık yetkisiz harcamaya yol açabileceğini açıkladı.

Şirket, bunun gibi saldırıların, bulut ortamlarında uygun kontrollere ve tehdit algılama yeteneklerine sahip olmayan kuruluşlar için büyük bir güvenlik endişesi oluşturduğunu açıkladı.

Google Siber Güvenlik Eylem Ekibi’nin (GCAT) Eylül 2022 Tehdit Ufukları raporu, güvenliği ihlal edilmiş bulut hesaplarının %65’inin gizlilik madenciliğine tabi olduğunu gösterdi.

Şirket, “Müşterilerimizde güven oluşturmak için 1 milyon dolara kadar mali koruma sağlayan yeni bir program sunuyoruz” dedi.

İlginizi çekebilir

Google Cloud Trust Control Center (SCC), saldırganların bulut hesaplarına yetkisiz erişim elde etmesine ve madenciliği kötü amaçlı yazılımları hızlı bir şekilde dağıtmasına olanak tanıyan güvenliği ihlal edilmiş kimlikleri tespit edebilecek.

Şirketin bulut güvenliği araştırma başkanı Philip Bues, “Bulut güvenliğine yönelik bu ortak yaklaşım, kurumsal müşterilerin buluta geçerken güvenlerini artırmaya yardımcı oluyor” dedi.

PeckShield analitik platformuna göre , Mayıs ayında bilgisayar korsanları 16 milyon dolar değerinde kripto para birimi çalarken , vicdansız geliştiriciler kullanıcılarından en az 55 milyon dolar çaldı.

Son zamanlarda, Zimbabveli bir kripto traderı, yatırımcının kripto cüzdanlarının kaydedilmesine yardım ettiği saf bir kullanıcıdan 457.000 $ değerinde kripto varlığı çalmakla suçlandı.

Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler