Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaKripto HaberSamsung Decentraland'da 'Sınırlı Süreli' Mağazasını Açtı !

Samsung Decentraland’da ‘Sınırlı Süreli’ Mağazasını Açtı !

Elektronik devi Samsung , Decentraland’ın ( MANA ) sanal dünyasında yeni bir geçici mağaza açarak, bir hafta içinde meta veri deposu ve değiştirilemez belirteçler ( NFT’ler ) dünyasına ikinci büyük adımını attı . Samsung Decentraland’da ‘Sınırlı Süreli’ Mağazasını Açtı, NFT’lerle Metaverse Ziyaretçilerini Çekiyor ! 

Samsung Decentraland’da ‘Sınırlı Süreli’ Mağazasını Açtı ! 

Samsung, mağazalarının amiral gemisi olan Samsung 837 mağazasının Samsung 837X ismiyle Decentraland’a eklendiğini açıkladı. Bu mağaza ve çevresinde görevlerin, canlı müzik etkinliklerinin ve daha pek çok etkinliğin olacağı belirtilirken, mağazadan metaverse’te kullanılabilecek arsa ve giyilebilir ürünlerin de satın alınabileceği ifade edildi.

Decentraland mağazasının adı, adresi 837 Washington Street, Manhattan olan, Samsung’un New York’taki tuğla ve harçlı Amerikan amiral gemisi mağazasına bir göndermedir. Sanal mağaza Decentraland’da yalnızca sınırlı bir süre için faaliyet gösterecek, ancak firma, fiziksel amiral gemisi çıkışında etkinliklerle bir geçit oluşturmak istiyor.

Samsung, kullanıcıların en çok sevineceği sürpriziyse en sona sakladı. Decentraland’da oluşturulan mağaza hakkında kısa bilgi veren şirket, aynı zamanda metaverse’te burayı ziyaret ederek NFT rozetler ve Samsung Decentraland giyilebilir ürünlerin sınırlı sayıdaki örneklerinin kazanabileceğini duyurdu.

Önerilen Makaleler

5 Ocak’ta başlayan ve 8 Ocak’a kadar sürecek olan Tüketici Elektroniği Şovundan Elektronik devinin haberlerini sergileyecek. Sürdürülebilirlik Ormanı, konukların milyonlarca dijital ağaç aracılığıyla efsanevi bir deneyim yaşamalarını sağlayacak.

Elektronik devi ayrıca gerçek dünyada da ağaç dikiyor. Kısa süre önce şirket, bu yılın ilk çeyreğine kadar Madagaskar’da iki milyon ağaç dikilmesini yönetmek için Cardano tabanlı iklim restorasyon platformu Veritree ile ortaklık kurdu.

Veritree, kullanıcıların sınırlı sayıda Tree tokenleri almak için 15 veya daha fazla Cardano (ADA) bağışlayabileceği bir “Cardano Ormanı” işletiyor. Veritree, değiştirilen her ADA coini için kullanıcılar adına bir ağaç dikiyor. Veritree’ye göre, Tree tokenleri sınırlı sayıda ağaçlar ve NFT’ler için kullanılabiliyor.

Samsung 837X mağazası sınırlı bir süre için Decentraland’da açık olacağından şirket, yıl boyunca bu tür deneyimleri daha fazla getirmeyi planlıyor.

Teknoloji devi , NFT’ler ve metaverse üzerinde oldukça iddialı. Bu haftanın başlarında şirket, yeni akıllı TV’lerinin kullanıcıların NFT satın almalarına izin vereceğini duyurdu. Samsung’un girişim birimi Samsung Next, Sky Mavis (Axie Infinity geliştiricisi), Dapper Labs ve Forte dahil olmak üzere birçok NFT girişiminin yatırımcısıdır.

Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler