Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto HaberNFT Sanal Arazilerin Fiyatları !

NFT Sanal Arazilerin Fiyatları !

Bir sanal arazinin fiyatı, diğer benzersiz tokenlere  ( NFT ) ya da kripto paralara benzer şekilde belirlenir. Peki tam olarak NFT Sanal Arazilerin Fiyatları Nelerden Etkilenir? Metaverse Arazileri Nereden Satın Alınır? 

NFT Sanal Arazilerin Fiyatları Nelerden Etkilenir?

Bir sanal arazinin fiyatı, diğer benzersiz tokenlere ya da kripto paralara benzer şekilde belirlenir. İncelenmesi gereken başlıca üç etmen vardır:

Kullanılabilirlik :  Sanal araziler, farklı kullanım alanlarına sahip olmalarıyla diğer birçok NFT’den ayrılır. Bu kullanım alanları, arazinin hangi platform üzerinde yer aldığına bağlıdır. Örneğin, Decentraland gibi dijital dünyalar kullanıcıların kendi arazilerini yaratmasına ve kişiselleştirmesine imkan tanır.
Araziniz popüler bir yerdeyse ve çok ziyaretçi çekiyorsa, reklam için ücret talep edebilirsiniz. Ayrıca araziniz, size birblockchain video oyununda avantajlar da sunabilir. Stakingbonuslarınızı artırabilir ya da Axie Infinity‘deki gibi benzersiz oyun içi etkinlikler deneyimleyebilirsiniz.
Platform : Decentraland, The Sandbox ya da yeni açılacak My Neighbour Alice gibi popüler platformların NFT arazi fiyatları daha yüksek olma eğilimindedir. Bunun nedeni piyasa arzı ve talebidir. Daha küçük projelere kıyasla bu platformlar daha büyük bir kullanıcı tabanına sahiptir ve daha fazla ilgi çeker.
Spekülasyon :  Geçmişte büyük NFT arazi satışları, spekülasyonun artmasına neden olmuştur. Örneğin NFT gayrimenkul şirketi Metaverse Group, Kasım 2021’de Decentraland’den 116 arazi parseli satın almak için yaklaşık 2,43 milyon USD harcamıştır. Her arazi 16 metrekaredir, bu da Fashion Street bölgesinde toplam 1.856 metrekarelik bir alan aldıkları anlamına gelmektedir.,
Önerilen Makaleler

sanal Arazilerin Fiyatları , nft sanal arazi

Metaverse Arazileri Nereden Satın Alınır?

Metaverse NFT arazisi satın almak için başlıca iki yöntem vardır. Bir arazi satışına katılarak doğrudan projeden ya da bir pazar yeri aracılığıyla diğer kullanıcılardan arazi satın alabilirsiniz.

NFT arazi satışları, ikincil piyasalara kıyasla daha düşük fiyata arazi satın almanın iyi bir yoludur. NFT arazilere sahip büyük meta evren projelerinin çoğunda fiyatlar artmıştır. Bu da bir satıştan veya indirim döneminde arazi almanın genellikle daha uygun maliyetli olduğu anlamına gelir. Bazı projeler tüm arazilerini tek seferde satarken diğerleri ise turlar halinde satar.

Bir NFT borsası, ikincil piyasadan arazi satın almanın en güvenli ve güvenilir yoludur. Bu sayede hem alıcı hem de satıcı, işlemin her iki taraf için de sorunsuz gerçekleşmesini sağlayan bir akıllı sözleşme ile korunmuş olur. Binance NFT Pazarı , en popüler seçeneklerden biridir. Binance NFT Pazarı, Ethereum ve Binance Smart Chain’i desteklenmektedir.

Metaverse Arazi Kullanım Alanları Nelerdir ?

Arazi sahipleri, sanal arazilerini spekülasyonun dışında çeşitli amaçlar için kullanabilir:

  • Reklam : Arazi popüler bir bir alan ya da bölgedeyse ve birçok ziyaretçi çekiyorsa, reklam alanı için ücret talep edebilirsiniz.
  • Sosyalleşme :  Dijital arazinizde konser, konferans ve topluluk buluşması gibi etkinliklere ev sahipliği yapabilirsiniz.
  • Oyun :  NFT araziniz, bir NFT video oyununda kullanılabilir. Örneğin, Axie Infinity’de arazi sahibi olmak ekstra kaynak, token ve malzeme sunabilir.
  • İş : Üç boyutlu avatar’larla keşfedilebilen araziler, sanal ofis alanları olarak ya da dijital hizmetler sunmak için kullanılabilir. PwC Hong Kong, Web 3.0 danışmanlık hizmetlerinde The Sandbox arazilerini kullanacaktır
Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.
spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler