Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto HaberKimse Yazışmalarınıza Erişemeyecek ! Karşınızda XX Messenger !

Kimse Yazışmalarınıza Erişemeyecek ! Karşınızda XX Messenger !

Çoğumuz neredeyse benzer mesajlaşma uygulamalarını kullanıyoruz . Fakat güvenlik konusunda gerçekten verilerimiz sadece bizde mi kalıyor ? Mesajlaştığınız bir uygulama içerisinde ki verilerinizin kurumlar , şirketler hatta devletler tarafından ele geçirilmesini ister misiniz ? Tabi ki hayır ! Fakat günümüzde yer alan mesajlaşma uygulamalarının çoğunluğu bu şekilde . Artık kimse verilerinize erişemeyecek karşınızda XX Messenger ! 

xx messenger nedir

XX Messenger Nedir ?

Bütün modern mesajlaşma çözümleri milli-devlet düşmanlarına ve giderek büyüyen kuantum bilgisayarların tehdidine karşı savunmasız olabilecek kriptografiye dayanır. Şifrelenmiş veriler artık bu teknoloji ile birlikte gelecekte kırılabilir. XX blockchain’de inşa edilen xx messenger, iletişiminizi uzun vadede korumak için gereken merkezsizleşmiş, hız, gizlilik, ve uzun vadeli güvenliği aynı anda sağlar.

  • Gönderici ve alıcı arasındaki iletişimi gerçekten koruyan ilk ve tek messenger. Tüm mesajları sadece uçtan uca şifrelemek ile kalmaz, ayrıca hiçbir metadata ( meta veri) toplanmaz veya toplanamaz.

Birçok mesajlaşma uygulaması mesajlarınızdaki bilgileri gizlemek için uçtan uca şifrelemeyi kullanarak gizliliğinizi koruduğunu iddia etmektedir. Bu sizi korumak için yeterli değildir. Uygulamalarınızdaki önemli metadata ( meta veri) kiminle ve ne zaman konuştuğunuzu ilişkilendirebilir, bu veriler sizin hakkınızda birçok kişisel bilginizi ortaya çıkartmak, fikirlerinizi manipüle etmek ve daha fazlası için kullanılabilir.

  • XX messenger sizi bu tip gözetimlerden türünün tek örneği metadata parçalama algortiması cMix kullanarak korur. xx messenger’daki iletişiminiz sadece ve sadece size aittir.

XX Messenger Özellikleri

XX tüm verileriniz güvenliği için çeşitli güvenlik algoritmaları kullanmaktadır . Bu şifreleme yöntemleri sayesinde verileriniz artık sadece size özel olacaktır .

Bağlantısızlık

XX Messenger, gönderici ve alıcı verilerinin bağlantısını kaldırır ve içinde bulunan diğer birçok gizlilik yaklaşımını baltalayan trafik analizi saldırılarına karşı koruma sağlar. Soğan yönlendirmevekiller, ve diğer mixnet’ler. Tüm mesajlar, bir blok zinciri tarafından yönetilen merkezi olmayan bir toplu karma ağ üzerinden yönlendirilir. Beş düğüm ekibi rasgele birleştirilir ve her üç saniyede bir toplu iş işlemek üzere atanır; gönderici-alıcı bağlantısının kesilmesi için hepsinin tehlikeye atılması gerekir.

Uçtan Uca Şifreleme

XX messenger’deki her mesaj şu şekilde şifrelenir: XChaCha20 simetrik şifreleme. Şifreleme, bir kombinasyondan türetilen şifreleme anahtarları kullanılarak kuantum güvenliğine sahiptir. Süper Tekil İzogeni Diffie-Helman (SIDH) Kuantum sonrası anahtar değişimi ve klasik için 3024 bit algoritma Diffie-Helman (DH) 3072 bit algoritma. XX Messenger ayrıca şunları sağlar: ileri gizlilik ve taviz sonrası güvenlik olarak bilinen bir süreçte periyodik bir yeniden anahtarlama mekanizması .

Mesaj Kimlik Doğrulama

XX Messenger , 256 bit anahtarlı bir karma kullanmaktadır . mesaj doğrulama koduHMAC-SHA256 xx messenger’de. 

Kullanıcı Doğrulama ve Keşif

Kullanıcılar, e-posta adreslerini veya telefon numaralarını ekleyerek ve kaydederek profillerini oluşturmayı seçebilirler. Bir üçüncü taraf hizmeti, doğrulama işlemini e-posta veya telefon üzerinden SMS mesajları ile tamamlamak için kullanılır . Kullanıcı doğrulama kodunu onayladıktan sonra, karma (256 bit) Blake2b) e-posta veya telefon numarası veritabanında saklanır. XX kullanıcıların kişisel bilgilerini korur ve hiçbir zaman hiçbir sunucuda şifrelenmemiş düz metin saklamaz.

Kullanıcı kimlik doğrulaması olmadan kullanın

Kullanıcılar, kullanıcı keşfi yoluyla yalnızca benzersiz kullanıcı adlarını kullanmayı seçebilir.  Ayrıca, Kullanıcı Bulma hizmetini tamamen atlamak için doğrudan QR kodlarını kullanabilirler.

Mobil uygulama kapalıyken android veya IOS ‘da firebase kullanmaktadır . Ancak, tüm mesajlar gerçek değildir, bu nedenle kimin hangi bildirimleri alacağı belirsizdir.,

Tipik olarak, XX ile gönderilen mesajlar ağ üzerinden birkaç saniye içinde geçer. Hangi ekiplerin mesajları işlediğini ve bunları ne kadar hızlı işlediğini kontrol panelinde görebilirsiniz: https://dashboard.xx.network

Şimdi XX Messenger Kullanmaya Başlayın  !

Android : Android işletim sistemine sahip kullanıcılar Buradan XX Messenger ‘i indirerek kullanmaya başlayabilir .

İOS : Apple İOS işletim sistemine sahip kullanıcılar Buradan XX Messenger ‘i indirerek kullanmaya başlayabilir .

Wallet : 6YqTugrzho7VgRL59j7yaEWTruNmcWxBbt5JxrrLKoE6wMFj

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler