Cumartesi, Haziran 15, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberBinance Uyardı !

Binance Uyardı !

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yatırımcıları “SMS yoluyla büyük bir kimlik avı dolandırıcılığı” konusunda uyardı. Dolandırıcılar, kripto kullanıcılarına, iptal etmek isteyebilecekleri bilinmeyen bir IP adresinden para çekme talebini bildiren SMS mesajları gönderdi. Binance Uyardı ! 

Binance, ‘SMS Yoluyla Büyük Kimlik Avı Dolandırıcılığı’ Konusunda Uyardı !

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) tweeti :

” Para çekme işlemlerini iptal etmek için bir bağlantı içeren SMS yoluyla büyük bir kimlik avı dolandırıcılığı var. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi kimlik bilgilerinizi toplamak için bir kimlik avı web sitesine yönlendirir. ”

Binance  göre, dolandırıcılar kripto para yatırımcılarına bilinmeyen bir IP adresinden para çekme talebinde bulunduğunu belirten SMS mesajları gönderdi. Mesaj daha sonra yatırımcılardan para çekme talebini iptal etmek için bir bağlantıya tıklamalarını ister. Ancak bağlantı, yatırımcılardan kimlik bilgilerini çalmaya çalışacak bir kimlik avı web sitesine yönlendirir.

Binance CEO’su ayrıca, kullanıcıların her zaman bir yer imi aracılığıyla doğrudan Binance web sitesine gitmelerini veya URL’yi tarayıcıya yazmalarını tavsiye etti ve ,

”SMS’ten gelen bağlantılara asla tıklamayın.”

Binance, SMS dolandırıcılığı taktikleri kullanan dolandırıcıların hedef aldığı tek kripto para borsası değil. Geçen yıl ağustos ayında, Nasdaq listesindeki kripto para borsası Coinbase, benzer şekilde Coinbase kullanıcılarını hedef alan bir kimlik avı dolandırıcılığı konusunda uyardı.,

Önerilen Makaleler

Dolandırıcılar, yatırımcıları kimlik avı bağlantılarına tıklamaya ikna etmek için başka SMS mesajları da denedi. Coinbase tarafından yayınlanan bazı örneklere göre, bir mesajda “Yeni giriş. Sen değil misin ? [URL] adresinde devre dışı bırakın.” Diğerleri, yatırımcılara bir miktar bitcoin aldıklarını bildirerek, onlardan işlemleri doğrulamalarını veya basitçe görüntülemelerini ister.

SMS dolandırıcılığı, kripto para birimi yatırımcılarını hedef alan birçok dolandırıcılık türü arasındadır. Ocak ayında ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), sosyal medya ve kripto ATM’lerini kullanan kripto para dolandırıcılığı konusunda uyardı .

Son zamanlarda, blockchain analitik platformu Chainalysis, dolandırıcıların geçen yıl kripto para biriminde 14 milyar dolarlık rekor kırdığını ortaya çıkardı. Firma ayrıca Hintlilerin geçen yıl neredeyse 10 milyon kez kripto dolandırıcılığı web sitelerini ziyaret ettiğini kaydetti.

Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler