Perşembe, Mayıs 23, 2024
spot_img
Ana SayfaOyun2 kişilik oyunlar nelerdir ? En çok indirilen multiplayer oyunlar

2 kişilik oyunlar nelerdir ? En çok indirilen multiplayer oyunlar

 

Günümüzde oyun dünyası yavaş yavaş tek oyuncu modlarından sıyrılarak , çok oyunculu yada 2 kişilik oyunlar üretmeye daha fazla odaklanıyorlar. İşte  en popüler iki kişilik ve çok oyunculu oyunlar  !

2 kişilik oyunlar

1- Pubg Mobile ( 100 milyondan fazla aktif kullanıcı )

Oyunun ana mantığı , The Tournament filmi  timsali , herkesi öldür , tehlikelerden kaç birinci ol . Oyunun klasik modun da , dört kişilik guruplara ayrılan , 100 kişi , seçilen bir haritada , tercih ettiklere yere iniş yapıyorlar. Bu takımlar , diğer takımlar ile savaşmak için , haritada indiği yerlerde mühimmat , sağlık ve savunma malzemeleri toplayarak , karakterlerini güçlendiriyorlar. Oyunda herkes eşit bir şekilde başlangıç yapıyor. Ne kadar işinize yarayan malzeme toplar iseniz , karakteriniz o kadar güçleniyor.

 

pubg mobile

 

Ve saldırı esnasında bu malzemeler sizi daha fazla koruyor. Oluşturulan dört kişilik gruplar ,birbiri ile savaşarak , oyunu birinci bitirmeye çalışmaktadır. Tabi oyunun yapımcıları bu süre zarfında sizleri yalnız bırakmayarak , sizleri ölüme götürmek için bazı yöntemler kullanmışlar. Oyunda alan daralması tarzında bir sistem var. Oyunda zaman geçtikçe harita küçülüyor . Radyasyona benzer bir alan oyuncuları haritanın belirli yerlerine kıstırıyor. Alandan kaç , düşmanları öldür ve çorba parasını kap.Oyunda illa dört kişilik takım kuracaksınız diye, bir kaide yok. İsterseniz , tek kişi yada iki veya üç kişi olarak da oynayabilirsiniz. Pubg Mobile oyununu indirmek için , Google Play Store yada App Store ‘dan oyunu ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

2- Çok oyunculu oyun Mobile Legends ( 100 milyondan fazla aktif kullanıcı )

Ben tek siz hepiniz lafının sökmediği bir oyun , Mobile Legends ! Oyunu kazanmak için , tamamen kişisel başarının dışında , takım çalışması ve strateji önem arz ediyor. Oyuna genel olarak baktığımız zaman , LoL ve Dota oyunlarının mobil versiyonu diyebiliriz. Mobile Legends oyunun ana mantığı ise , beşe , beş şeklinde oluşturulan iki takımın , birbirlerine karşı verdikleri mücadelen ibaret. Oyunda giriş yaptığınız haritada üç tane koridor bulunmaktadır.

 

mobile legends

 

Bu koridorlar , haritanın sağında , solunda ve ortasında yer almaktadır. Ve bu koridorlarda her takımın üç tane kulesi bulunmaktadır. Bu kuleleri savunarak ve karşı takımın kuleleri yıkmaya çalışarak , oyunda galip olmaya çalışıyorsunuz. Oyunda 89 karakter bulunmakta ve her karakterin kendine has ,  atak ve defans özellikleri vardır. Takımınız bu karakter arasında doğru seçimi yaparak , strateji ile galip gelmeye çalışmaktadır.

Ben yalnız oynamayı severim diyen kullanıcılar için : 2020 En iyi hayatta kalma oyunları ( Mobile )

İki kişilik oyunlar 8 Ball Pool (400 milyondan fazla aktif kullanıcı )

Evet yanlış duymadınız, 8 ball pool oyunu 400 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip bir oyundan bahsediyoruz. Dünya’nın bir numaralı , çok oyunculu bilardo oyunu olarak belirtiliyor. Haksız olmadıkları kadar var. Oyun bildiğiniz bilardo oyunu , oyunu bu kadar indirilme sebebi ise , oyunun her kesime hitap etmesi ve evrensel bir oyun olmasından ibaret. Tabi ki oyun yapımcısı  Miniclip ‘in başarısını göz ardı etmek ayıp olur. 8 ball pool iki kişilik oyunlar kategorisi dışında , birebir yada 8 kişilik takımlar ile de oynayabiliyorsunuz .

8 ball pool oyunu

 

Her oyunu kazandığınızda sıralama puanınız ve madeni paranız artmaktadır. Daha fazla madeni para kazanmak için ve sıralamanızı yükseltmek için , daha fazla oyun ve turnuva kazanmak zorundasınızdır. Oyunu hem Miniclip’in sitesinden hemde mobil olarak oynayabiliyorsunuz. Oyunda turnuvalara katılarak daha fazla madeni para kazanıyorsunuz. Ve bu paralar ile özel eşyalar ( ıstaka ,top vb. ) satın alabiliyorsunuz.

Haftanın en iyi oyunu : The Room ! Haftanın en iyi oyunu !

4- Kafa Topu (40 milyondan fazla aktif kullanıcı )

2 kişilik oyunlar listemize , yerli bir oyun ile devam ediyoruz. Kafa Topu oyunu ! Adından da anlaşılacağı üzere kafalarının , vücutlarından daha büyük bir şekilde , sadece kafa ile oynanan çift kale maç .Oyunun popüler olma noktası , Kafa Topu oyunun online ve iki kişilik oyunlar kategorisinde yer alması büyük önem kazandırıyor. Oyunda seçmiş olduğunuz bir karakter bulunuyor. Bu karakteri geliştirip , özel güçler ile donatıyorsunuz. Bu özel güçler , oyun içerisinde sınırlandırılmış olarak , kullanıcıya sunuluyor.

 

kafa topu iki kişilik oyunlar

 

Maç esnasında bu özel güçleri kullanarak rakibinizi etkisiz hale getiriyor ve maçı kazanmaya çalışıyorsunuz. Yeni gelen güncelleme ile takım bile kurma imkanı sunmaktadır. Oyunda sıralama mantığı vardır. Rakiplerinizi yendikçe sıralamanız yükselmekte ve oyun parası kazanıyorsunuz. Bu para ile karakterinizi güçlendirip, rakipleriniz üzerinde korku salıyorsunuz.

Gta 5 mobil oyunu çıkmış diyenler için : GTA 5 mobile Android sürümünü 

5- Fortnite (5 milyondan fazla aktif kullanıcı )

Bu oyunun indirmesi az , neden bu oyunu önerdiniz gibi sorular sormadan cevabını ben vereyim. Fortnite oyunu ilk başta Google Play Store ‘da indirilmeye sunulmadı. Sponsorluğunu üstlenen firmalar tarafından indirilmeyi desteklediği için çok fazla oyuncuya ulaşamadı. Yani oyun kısıtlandı. İki kişilik oyunlar kategorimizde yer alsa da , oyun aslında çok oyunculu oyun mantığı gütmektedir. Battle Royale tarzı oyun olan Fortnite , oyuncuların dört kişiye kadar , takım kurup görev yaptıkları bir mobil oyun.

 

çok oyunculu oyun

 

Oyunun ana modu , Pubg Mobile ile fazla benzerlik göstersede , ciddi farklar olduğunu belirtmek isterim. Oyun yine 100 kişinin indiği bir haritada savaşarak birinci olma mantığı ile ilerliyor. Fakat bazı şeyler var , savaş  meydanına göre inşa edebiliyorsunuz. Adam yakınında mı ? Duvar inşa et misali . Fortnite oyununu , anlık olarak Play Store ‘dan indirebilirsiniz.

Bilgisayar için öneri oyun : Long Dark ! Hayatta kalma oyunu

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler