Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto HaberZklink (ZKL) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Zklink (ZKL) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

zkLink X, çok zincirli dApp dağıtımını basitleştirmek ve likidite parçalanmasını çözmek için toplu bir toplama altyapısı oluşturarak, blockchain birlikte çalışabilirliği ve standardizasyonuyla ilgili yukarıda belirtilen zorlukları ele alır.

zkLink: sıfır bilgi teknolojisine dayalı çok zincirli bir toplama altyapısıdır. Bu yazımızda Zklink (ZKL) Coin nedir, nasıl alınır sorularının cevabını vereceğiz. 

Listelemeden Önce Zklink (ZKL) Alım-Satım Yapmak İçin Buradan Kaydolun,  Kripto Boğasını Kaçırmayın!

Zklink (ZKL) Coin Nedir?

Blockchain alanı hızla geliştikçe, Ethereum, Solana, Avalanche gibi katman 1 blok zincirlerinin sayısı artıyor ve kullanıcıların farklı L1 zincirleri ve L2 toplamaları arasında gezindiği ZK-Rollup’lar ve Optimistic Rollup’lar dahil olmak üzere Ethereum 2. katman ölçeklendirme çözümleri var.

Dünya çapındaki kripto kullanıcıları için önemli değer yaratan bu çok zincirli, çok katmanlı manzaraya rağmen, öngörülemeyen zorlukları da beraberinde getirdi. Bu zorluklar arasında belirli zincirlere ayrılmış likidite siloları, çok zincirli varlıklar için artan ticaret maliyetleri, parçalanmış kullanıcı deneyimi ve karmaşık bir uygulama geliştirme ortamı yer alıyor.

Likidite Parçalanması

Çeşitli yeni blockchain ve toplama ağlarının yükselişi, parçalanmış likiditeye yol açtı. Sonuç olarak, bu likidite parçalanması durumu, kullanıcıların varlıklarını yönetmelerini ve zincirler arası işlemler gerçekleştirmelerini zorlaştırarak sermaye kullanım oranlarının düşmesine neden oluyor.

Çok Zincirli Ürün Dağıtımı Zorluğu

Ethereum Layer 2 ekosistemleri ve alternatif Layer 1 zincirleri büyümeye devam ettikçe likidite siloları oluştururlar. Bu nedenle geliştiricilerin, kullanıcıları ve likiditeyi çekmek için ürünlerini çeşitli ağlara dağıtmaları gerekiyor. Ancak EVM, CairoVM ve Solana VM gibi farklı programlama dilleri ve araçları geliştiricilere dikkate değer zorluklar sunmaktadır. Birden fazla EVM uyumlu zincir (Toplamalar) gibi tamamen uyumlu protokollerin bile birçok ince farkı vardır.

Gezinme Karmaşıklığı ve Yüksek Maliyet

Daha önce kullanıcılar blok zincirler arasında gezinmeyi zor ve pahalı buluyorlardı; örneğin, bir DEX aracılığıyla A zincirindeki tokenA’yı B zincirindeki tokenB ile değiştirmek. Bu prosedürün oldukça karmaşık olduğu ve birden fazla ücret gerektirdiği ortaya çıktı.

  • İlk olarak, bir cüzdanın kurulmasını ve B zinciri için gas tokeninin satın alınmasını gerektirir.
  • Daha sonra kullanıcıların tokenA’yı bir stablecoin veya B zincirine bağlanabilecek başka bir aracı token ile takas etmeleri gerekiyor.
  • Daha sonra kullanıcıların yerel bir DEX üzerinden tokenB satın alması gerekiyor.

Çok sayıda zincirler arası varlık köprüsü uygulamasının ortaya çıkması bu deneyimi bir ölçüde geliştirdi. Bununla birlikte, zincirler arası token değişiminin maliyeti hala yüksek ve kullanıcılar hala farklı zincirler arasında uygun fiyatlı ve kesintisiz token etkileşimleri yürütmekte zorlanıyor.

Zincirler Arası İşlemler Sırasındaki Güvenlik Riskleri.

Varlık güvenliğinin korunması, zincirler arası işlemlerde zorlu bir teknik zorluk teşkil etmektedir. Örneğin son yıllarda zincirler arası varlık köprüleri, kripto ekosistemindeki saldırılara karşı en duyarlı bileşenlerden biri oldu

zkLink X, çok zincirli dApp dağıtımını basitleştirmek ve likidite parçalanmasını çözmek için toplu bir toplama altyapısı oluşturarak, blockchain birlikte çalışabilirliği ve standardizasyonuyla ilgili yukarıda belirtilen zorlukları ele alır. Yüksek verim, düşük maliyet ve sağlam güvenliğe sahip bir Uygulama Toplama dağıtım çözümü sağlamak için sıfır bilgi kanıtlama teknolojisinden yararlanır.

Sıfır bilgi kanıtı teknolojisinin potansiyelinden yararlanan zkLink X, aşağıdaki gibi temel işlevlere sahiptir:

  • L1 blok zincirleri ve L2 toplamaları arasında çok zincirli likidite toplama.
  • SDK ve API’lerle hızlı çok zincirli ürün dağıtımı.
  • Order Book DEX gibi yüksek performanslı finansal uygulamalar için yüksek verimli, düşük maliyetli Uygulama Toplama çözümünü güçlendiren, ticarete özel bir zkVM

zklink zkl premarket pre market airdrop

Zklink (ZKL) Coin Nasıl Alınır?

Zklink (ZKL) coin satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  1. Buradan Alım-Satım için Kaydolun
  2. ZKL/USDT işlem çiftini bulun. 
  3. Alım-satıma hazırsınız.
spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler