Perşembe, Mayıs 23, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilWhatsapp koyu mod aktif etme !

Whatsapp koyu mod aktif etme !

2020 yılında Android ve İos ve diğer yazılım firmalarında koyu mod popüler olmaya başladı. Çoğu uygulama gece  modu kullanıma geçer iken , Whatsapp ‘dan bu hamle biraz geç geldi . Whatsapp karanlık modu aktif etme geçen zamanlarda kullanıcılara sunuldu. Fakat çoğu kullanıcı hala koyu modu aktif hale getiremediğini belirtmekte. Bu yazımızda Whatsapp koyu mod nasıl aktif hale getirilir , çözümünü siz değerli kullanıcılarımıza sunduk .

Whatsapp koyu mod

Öncelik ile Android yada İos cihazınızda kurulu olan Whatsapp uygulamasını güncellememiz gerekmekte. Android kullanıcılar Google Play Store uygulamasına girerek , arama kısmında Whatsapp yazarak , uygulamayı güncelle butonuna tıklamaları gerekmekte.  İos kullanıcılar ise kendi uygulama galerisi olan App Store’dan aynı işlemi gerçekleştirmek zorundadırlar. Aksi halde Whatsapp koyu mod aktif hale gelmeyecektir.

whatsapp gece modu aktif etme

Whatsapp uygulamasına giriş yapıyorsunuz. Daha sonra Whatsapp gece mod aktif hale getirmek için ,sağ üst tarafta bulunan , üç nokta simgesine tıklıyorsunuz. Tıklama yaptıktan sonra ikinci resimde görüldüğü gibi yeni küçük bir sekme açılacak. Buradan ayarlar kısmına giriş yapıyoruz.

whatsapp gece modu

Daha sonra ayarlar kısmında sohbetler ekranını göreceksiniz.Buradan Sohbetler sekmesini seçiyoruz. Ve en başta güncelleme ile tema modunun geldiğini göreceksiniz. Tema sekmesini seçtikten sonra, dördüncü resimde gördüğünüz üzere bir sekme açılacak. Buradan koyu mod seçerek , Whatsapp karanlık modu aktif hale getirmiş olacaksınız. Eski haline getiirmek için yine açık modu seçebilirsiniz. Birde Varsayılan sistem ayarı bölümü var. Whatsapp gece modu açmak için illa bu ayarları yapmanıza gerek kalmadan, telefonunuzun gece mod ayarı var ise Whatsapp sistem renkerline bürünüyor. Yani temanız ile aynı anda senkronize hale geliyor.

Whatsapp gece modu aktif hale getirme

1- Google Play Store ‘dan Whatsapp güncelleme tamamlıyoruz.
2- Whatsapp sağ üstteki üç noktayı seçiyoruz.
3- Açılan sekmede önce Sohbetler , sonra  Tema bölümünü seçiyoruz.
4-Tema sekmesine tıklayıp , Whatsapp gece modunu aktif hale getiriyoruz.

Önerilen Yazı : Samsung account nedir ? Samsung hesabı kurma

 

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler