Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilWhatsapp Fotoğraf Yükleme Sorunu ! Whatsapp Resim Yükleme Hatası !

Whatsapp Fotoğraf Yükleme Sorunu ! Whatsapp Resim Yükleme Hatası !

Whatsapp akıllı telefonlar , ve Windows sistemlerinde senkronize çalışabilen , bir sohbet ve dosya paylaşım uygulamasıdır.  Sohbet ve mesajlaşma programları arasında en çok kullanılan uygulama konumunda olan Whatsapp 2021 yılı itibari ile , 2 Milyar aktif kullanıcıya sahiptir. Bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni ise sade ve problem oluşmamasından kaynaklanıyor . Ama bildiğiniz üzere kusursuz program yoktur. Whatsapp uygulamasında da yer alan bazı hatalar bulunuyor . İşte o hatalar ve çözümü ! Whatsapp Fotoğraf Yükleme Sorunu ! Whatsapp Resim Yükleme Hatası !  Whatsapp Fotoğraf İndirme Hatası ve Whatsapp Resim İndirme Sorunu !

whatsapp fotoğraf indirme hatası

Whatsapp Fotoğraf Yükleme Sorunu !

Whatsapp fotoğraf yükleme ve indirme sorunu çözümüiçin öncelik ile , Whatsapp uygulamasını silmek yada kaldırmak gibi çözümler düşünmeyin. Bu neden ile sohbet geçmişini yedeklemediyseniz tüm sohbetleriniz silinecektir. Ve sıfırdan Whatsapp kurmak zorunda kalacaksınız . Akıllı telefonunuzda , resim , müzik , ses yada dosya indirme gibi sorunlarda bu hatayı alıyor iseniz  önce kontrol etmeniz gereken durumlar vardır bunlar ;

Whatsapp Resim Yükleme Hatası

  • Akıllı telefonunuz herhangi bir şebekeye yada Wi-fi ağına bağlımı ? Bağlı ise internetin aktif olduğundan emin olmak için , telefonunuzun tarayıcısından herhangi bir web sayfası açmayı deneyin .
  • Akıllı telefonunuzun , tarih ve saat ayarlarının doğru olduğundan emin olunuz .Cihazınızın tarih ve saat ayarları yanlışise , Whatsapp sohbet üzerinden , resim , dosya , ses indirmeniz mümkün değildir. Bunun için akıllı telefonlarınız yer alan Tarih Saat bölümünü kontrol ederek otomatik seçimi yapmanız gerekmektedir .
  • Android Cihazlarda Tarih ve Saat Ayarı İçin ;  Ayarlar > Sistem > Tarih ve saat
  • İos Cihazlarda Tarih ve Saat Ayarı İçin ; Genel > Tarih ve Saat
  • Whatsapp Fotoğraf İndirme Hatası ve Whatsapp Resim İndirme Sorunu hala devam ediyor ise , cihazınızda Hafıza Kartı olup olmadığını kontrol ediniz .  Eğer cihazınızda yeterli depolama alanı bulunmuyor ise , Hafıza Kartına erişip yeterli depolama alanının olup olmadığını kontrol ediniz . Whatsapp dosyaları , cihaz hafıza dolu konumda olunca , hafıza kartına aktarılmaktadır. Eğer hafıza kartınızın depolama alanı dolu ise yada hafıza kartınız bozuldu ise , Whatsapp Fotoğraf Yükleme Sorunu ! Whatsapp Resim Yükleme Hatası ile karşılaşacaksınız.
  • WHATSAPP TÜM ÖZELLİKLERE ERİŞİN !

whatsapp resim hatası

Whatsapp Fotoğraf İndirme Hatası ve Whatsapp Resim İndirme Sorunu !

Eğer hala sorun devam etmekte ise , cihazınıza VPN uygulaması kurarak , tekrar resim , ses dosyalarını indirmeye yada göndermeye çalışınız. VPN hakkında bir bilginiz yok ise ;

Önerilen MakaleVPN NEDİR ? VPN NASIL KULLANILIR ?

Tüm kontrolleri sağladıktan sonra  , Whatsapp resim indirme sorunu devam ediyor ise , yapmanız gereken son işlem , Whatsapp Sohbet Yedekleme işlemi yaptıktan sonra , cihazınızdan Whatsapp uygulamasını kaldırıp , tekrar yüklemektir. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra resim indirme sorununuz çözülecektir.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler