Perşembe, Mayıs 23, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilVivo hangi ülkenin ? Vivo hangi markanın telefonu ?

Vivo hangi ülkenin ? Vivo hangi markanın telefonu ?

Ülkemizde cep telefonu pazarında , Global markaların Türkiye ‘yi seçmesinin en önemli nedenlerinden biri , hızla gelişen bir ülke ve yeniliklere açık olması . Tabi ki ülkemizde sürekli cep telefonu satmak için , pazarda ki dengeyi iyi kurmak ve zincir , bayi kanallarında  sıkı bir etkileşim halinde bulunmak gerekir . Bu etkileşim dengesini kuran firmalar uzun yıllar boyunca Ülkemiz de cep telefonu satışını gerçekleştirmektedir. 2020 yılı içerinde bir Global marka da Türkiye pazarında ki yerini aldı . Genç kitlenin gönlünü erken fethetmeye başlayan Vivo markası arama sıralarında gitgide yükselmekte . Peki Vivo hangi ülkenin markası ? Vivo hangi markanın telefonu ? Vivo telefon nasıl ?

vivo ülke

Vivo hangi ülkenin ?

Vivo şirketi 2009 yılında Shen Wei tarafından kurulmuştur. Çin menşeili Vivo markasının yine aynı ülkede üretimi gerçekleştirilmektedir. Şirketin genel merkezi ise Çin ‘in güneyinde yer alan Dongguan şehridir. Vivo markası , BBK Elektronik adı verilen yine Çin merkezli bir teknoloji şirketinin yan firması ve kuruluşudur. BBK Elektroniği bu kadar büyük kılan ve gitgide yükselmesini sağlayan durum ise , kendi himayesinde ki alt firmalardır. Bunlar sırası ile , Vivo , Oppo , OnePlus ve Realme markalarıdır. 1995 yılında kurulan BBK Elektronik firması , barındırdığı 4 büyük teknoloji şirketi ile Ülkemiz de ve diğer Dünya ülkelerinde ciddi bir pazar payı yakalamaktadır. Özellikle Oppo konusunda yatırımları esirgemeyen firma , Dünya ‘daki cep telefonu pazarını ele geçirmeyi planladığını bariz anlayabiliriz.

Önerilen Makale : Hangi android sürümünü kullanıyorum ? Android kaç çıktı ?

Vivo hangi markanın telefonu ?

Vivo telefon markası hiçbir telefon markasının alt telefon modeli değildir. Burada bahsi geçen durum , Honor markasının , Huawei markasının himayesinde olması gibi. Vivo firması , BBK Elektronik firmasının sadece yan kuruluşudur. BBK firmasında yer alan diğer telefon firmaları gibi , tüm markalardan bağımsız ve kendi pazar payına sahiptir.

vivo kimin

Dünya üzerinde 6 şehirde Araştırma ve Geliştirme bölümüne sahiptir . Ayrıca yine üretim konusunda Dünya’da bulunan 3Ülke ‘de üretim gerçekleştirmektedir. Üretimin en büyük kısmı yapıldığı ülkeler sırası ile , Çin , Hindistan ve insan gücünün ucuz olduğu Endonezya ülkesidir. Ve resmi olarak 2020 yılında Türkiye pazarına giriş yapmış bulunmaktadır.

Önerilen Makale : S Pen nedir ? Samsung Note kalem özellikleri nelerdir ?

Vivo telefon nasıl ?

Vivo markasının , Ülkemiz’de satışa sunulmasının ardından , kullanıcıların en çok merak ettiği sorulardan birisi ise , Vivo telefon nasıl ? Şu anda Dünya üzerinde 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan firmayı en çok genç kitle tercih ediyor. Yaşlı ve orta kesimler ise , ödedikleri paradan dolayı tedirgin olmaktansa bildikleri markalar üzerinden alışverişini gerçekleştiriyor.

vivo nasıl bir marka

Markanın misyonu , yenilikçi teknoloji ve trend belirleyici olmak. Tabi bildiğiniz üzere , yıllardır Ülkemizde çeşitli telefon markalarının satışı gerçekleşti ve daha sonra , Ülkemizden çekilmek zorunda kaldı. Bunların en büyük örnekleri , Htc , Sony , Nokia , Lg ve Lenovo markalarıdır. Huawei konusunda da sallantılar düşünülür ise Vivo markasının işinin biraz zor olduğu ama imkansız olmadığı aşikar. Telefonları konusunda , kullanıcı tepkileri hala oluşmadan , doğru yada yanlış bir şey söylemek zor gibi . Seçim sizin 🙂

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler