Pazar, Mayıs 19, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilTek çekim nedir ? Samsung tek çekim nasıl çalışır ?

Tek çekim nedir ? Samsung tek çekim nasıl çalışır ?

Bitcoin Fiyatını 2'ye Katladı. Popüler Altcoin Solana 4'e Katladı. Kripto Piyasasında Boğa Başlıyor!


Şimdi Kaydol, Boğadan Önce Yerini Al

Kore’li dev firma Samsung , neredeyse batarya ve kamera konusunda rakip tanımamak için tüm hamlelerini kullanıyor. Samsung Galaxy S20 ile hayatımıza , çok fazla teknolojik aksan katan firma , amiral gemisi cihazı ile Tek Çekim modunu ( Single Take ) da duyurdu. Samsung tek çekim sayesinde , yapay zekayı daha iyi hale getirebilmeyi planlıyor. Peki tam olarak Tek çekim nedir , Samsung tek çekim nasıl çalışır ?

Öneri Makale : Dex nedir ? Samsung Dex nasıl çalışır ?

tek çekim

Tek çekim nedir ?

Tek çekim modu , hayatımıza  Galaxy S20 ile girmiş olsa da , şu an Samsung’un neredeyse , üst modellerinin hepsinde kullanılmaya başlandı. Donanım  olmadan , yapay zeka ile harikalar yaratan tek çekim modu ( Single Take ) , 3 ile 10 saniye arasında ki çekimden en fazla 14 farklı proje oluşturabiliyor. 10 saniyelik bir video için , 10 fotoğraf 4 video sunan , tek çekim modu , bu sayede kullanıcıların özel anlarında daha fazla detay ve kare yakalamayı sağlıyor.

Önerilen Makale : Android telefon hızlandırma işlemi nasıl yapılır ?

Fotoğraf çekimlerinde ; Yapay zeka en iyi anlar , Ultra geniş çekim , Yapay zeka filtresi ve Akıllı kırpma gibi fonksiyonları kullanarak çeşitli fotoğraflar elde etmenizi sağlıyor.Video olarak ise ; Tek çekim sonrası elde ettiğiniz videolar ,  Orjinal çekim , Hızlı ileri sarma ve sıçrama modları ile daha eğlenceli ve daha kaliteli hale geliyor.

Peki Samsung Tek çekim modunun kullanıcıya ne faydası var ? Tek çekim modu sayesinde , kullanıcı önemli anlarını , hem fotoğrafını hemde videosunu çekmek istediği yerleri , tek tuşa basarak , elde etmiş oluyor. Tek çekim sonrası oluşan pozları görüntülemek için , cihazınızda ki , galeri kısmına giriş yapmanız gerekmektedir.

Samsung tek çekim nasıl çalışır ?

Mod ile çekim yapabilmek için , cihazınız da sırası ile ;

  • Uygulamalar kısmından kamerayı seçin.
  • Kamera açtıktan sonra , tek çekim modunu seçin .
  • Tek çekim modunu açtıktan sonra deklanşöre basın , 10 saniye kendi otomatik kayıt alacaktır.

samsung tek çekim

ekranın alt kısmında tek çekim modunu bulamaz ise , modlar kısmında en sağ tarafta daha fazla seçeneğini göreceksiniz . Daha fazla kısmına tıklayıp orada , tek çekim modunu bulabilirsiniz . Kamera ana açılışa eklemek için ise , daha fazlaya tıkladıktan sonra , sağ altta düzenleme işareti olan kalem işaretini göreceksiniz . İşarete tıklayıp kamera modlarınız için hızlı düzenlemeler oluşturabilirsiniz.

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler