Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilİnvesting nedir ? Borsa takibi nasıl yapılır ?

İnvesting nedir ? Borsa takibi nasıl yapılır ?

Ülkemizde neredeyse her genç belli bir yaş diliminde borsa kelimesini daha fazla duymaya başlar . Altın gibi değerli madenlere yatırım yapar iken , emtia çeşitlerini öğrenir iken , daha fazla detaya girmek isteyen kullanıcılar , borsa nedir, borsa nasıl oynanır , borsa takibi nasıl yapılır  gibi sorulara cevap arar iken , bu esnada en fazla gördüğü sitelerden biri İnvesting ‘dir. Peki İnvesting nedir ?

borsa takibi

İnvesting nedir ?

İnvesting , 2007 yılında kurulan bir borsa takip uygulaması ve web sitesidir. Dünya üzerinde yaklaşık 7 şehirde ofisi bulunmaktadır. Bu şehirler sırası ile Shenzen , Tel Aviv, Madrid, Milan, Tokyo, Mumbai, Seul  ve yaklaşık 300 kişi ile çalışılan bir ekibi bulunmaktadır. Anlık olarak Evelyn Roth genel yayın yönetmeni konumundadır. Fusion Medya projesi olan İnvesting , dünyada ki en büyük 3 borsa takibi sitelerinden biridir. Geniş kitleye sahip olan İnvesting uygulaması , kullanıcılar için kolay ve anlaşır bir düzen ve arayüz kullanmaktadır. Hangi içeriklere sahiptir ;

Önerilen Makale : Bitcoin nasıl alınır ? Kripto para nedir ?

1- Döviz
2- Emtia
3- Endeksler
4- Hisseler
5- Etf’ler
6- Fon ve Tahviller
7- Kripto Paralar

Borsa takibi nasıl yapılır ?

Bilmeniz gereken önemli bir nokta , İnvesting borsa alım satım uygulaması değildir . İnvesting sadece borsa takip uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde , ücretsiz üyelik gerçekleştirerek , portföy oluşturabilirsiniz. Bu sayede alım satım yaptığınız , hisse senedi , kripto para yada altın gibi değerli madenlerin takibi yapabilir ve alım satım öncesinde alarm oluşturabilirsiniz. Portföyünüzde ki örneğin ; Kripto paralar , düşerken ve çıkarken alarm oluşturarak , listenize ekleyebilirsiniz. Bu sayede kar ve zarar belirlemesi yapabilirsiniz.

investing uygulaması

( Grafik de yer alan bilgiler temsilidir )

Önerilen Makale : Wish güvenli mi ? Wish nedir ? Wish nasıl kullanılır ?

Aylık 20 milyonun üzerinde kullanıcısı ile yine aylık 200 milyona yakın aktif oturum ile kullanıcılara sınırsız ve ücretsiz borsa takibi yapmaya imkan vermektedir . İos ve Android platformlarda hali hazırda indirilebilir durumdadır. Ve uygulama ücretsizdir. Uygulamanın ücretsiz sürümünde reklamlar yer almaktadır. Diler iseniz uygulamanın premium sürümüne geçiş yaparak , reklamları kaldırabilirsiniz. İnvesting borsa takibi uygulamasının , 300 binden fazla finans şirketi ile çalışarak ,siz kullanıcılara doğru ve anlık değerler göstermesi yanı sıra , platform da grafik analizi de mevcuttur. Seçtiğiniz , hisse senedi yada diğer seçenekler hakkında ,çıkış kuruluş , arz değeri , grafik bilgileri ve güncel olarak finans konusunda haberler bölümü ile , ülkemizde en çok dtercih edilen , borsa takibi uygulamasıdır.

Bu yazıda yer alan bilgilerden bazıları , İnvesting resmi sitesinden alınmıştır. Burada bulunan bilgiler yönlendirme değil bilgilendirme amaçlıdır.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler