Cumartesi, Nisan 20, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto HaberStark, CBDC Oluşturulmasını Eleştirdi

Stark, CBDC Oluşturulmasını Eleştirdi

Eski SEC Yetkilisi John Reed Stark,, CBDC'yi Gereksiz Riskler, Gizlilik ve Siber Güvenlik Endişelerine Yönelik "En Saçma Finansal Fikir" Olarak Adlandırıyor

Bitcoin Fiyatını 2'ye Katladı. Popüler Altcoin Solana 4'e Katladı. Kripto Piyasasında Boğa Başlıyor!


Şimdi Kaydol, Boğadan Önce Yerini Al

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski internet uygulama başkanı, bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) oluşturulmasını “para politikası tarihindeki en saçma finansal fikir” olarak nitelendirdi. Bir merkez bankası dijital para biriminin yalnızca “küresel finansal sistemik istikrarla ilgili çok sayıda gereksiz risk” yaratmakla kalmayıp aynı zamanda “küresel finansal gizlilik sorunları, çatışmalar ve siber güvenlik endişeleri Pandora’nın kutusunu açtığı” konusunda uyardı.

Eski SEC Yetkilisi, CBDC’yi “En Saçma Finansal Fikir” Olarak Adlandırıyor

Eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yetkilisi John Reed Stark, uzun bir tweet’te kripto para birimlerini, stablecoin’leri ve merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) eleştirdi.

Stark şu anda siber güvenlik firması John Reed Stark Consulting’in başkanıdır. SEC İnternet İcra Dairesi’ni kurdu ve 11 yıl şef olarak görev yaptı. Ayrıca 15 yıl SEC icra avukatıydı.

John Reed Stark şunları yazdı;  ”Bir CBDC’nin oluşturulması, belki de para politikası tarihindeki en saçma finansal fikirdir.” “Öncelikle, tıpkı kripto paralar ve sabit paralar gibi, bir CBDC’nin gerçekte hangi sorunu çözdüğü sorusunu yanıtlayarak başlamalısınız. Neden bir CBDC’ye ihtiyacımız var? Bu sorunun yanıtı yok.”

Ayrıca eski SEC yetkilisi şu yorumu da yaptı: “Halihazırda inanılmaz derecede iyi çalışan ve demokratik hükümet yetkilileri tarafından düzenlenip denetlendikleri ve denetlendikleri ve düzenlenmiş, FDIC veya SIPC sigortalı, ABD kayıtlı finans kurumları tarafından yönetildikleri için güvenilir olan bir dizi dijital para birimi var. ”

Daha fazla kripto para haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Daha sonra kripto inovasyonlarına desteklerini dile getiren politikacıları ve milletvekillerini eleştirdi ve şunları söyledi: “İnanılmaz derecede rahatsız edici olan şey, ‘inovasyonun’ himayesi altında, bazı politikacıların kriptonun korkunç dışsallıklarını tamamen görmezden gelerek kripto müjdesini vaaz edecek olmalarıdır. , ama aynı zamanda kriptonun hiç de yenilikçi olmadığını anlayamıyorum.

Stark, bir merkez bankası dijital para biriminin riskleri konusunda uyarıda bulundu. “Bir CBDC’nin riskleri sayısız olmaya devam ediyor ve bir CIBC’nin finans sektörü piyasa yapısını nasıl etkileyebileceği, kredinin maliyeti ve kullanılabilirliği, finansal sistemin güvenliği ve istikrarı ve para politikasının etkinliği dahil olmak üzere çeşitli önemli politika sorularını gündeme getiriyor.

“Sonuç olarak: Bir CBDC oluşturmanın devasa maliyetleri ve zorlukları, fiilen bir CBDC’ye sahip olmanın getirdiği risklere ve maliyetlere muhtemelen değemez.”

Bu kripto para haberlerini okudunuz mu

Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

spot_img
Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler