Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto HaberMark Cuban, SEC'i Suçladı

Mark Cuban, SEC’i Suçladı

Mark Cuban, SEC ve ABD Kripto Yönetmeliğini Eleştiriyor

Bir Shark Tank yıldızı ve NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu kripto endüstrisini düzenlemeye yönelik yanlış bir yaklaşım benimsemekle suçladı. 

Mark Cuban, SEC’in Kripto Yönetmeliğinde Hatalar Yaptığını Söyledi!

Cuban,  “SEC yanılmaz değildir. Hatalar yapıyor,” ifadelerine yer veren milyarder, SEC’in Japonya’ya benzer bir yaklaşım benimsemesi halinde, kripto borsası FTX çöktüğünde ABD’de hiç kimsenin para kaybetmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Mark Cuban, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) kripto sektörünü düzenlemek için yanlış bir yol seçtiği için eleştirdi.

Birçok kripto savunucusu, SEC’i ve başkanı Gary Gensler’i kripto sektörünü düzenlemeye yönelik uygulama merkezli bir yaklaşım benimsemekle eleştirdi . Menkul kıymetler düzenleyicisi yakın zamanda en büyük borsalara karşı harekete geçtiğini hatırlayabilirsiniz.

Daha fazla kripto para haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Cuban, SEC’in “düzenlemek için dava açmayı seçtiğini” vurguladı. “Kripto’nun, esasına göre başarılı veya başarısız olacak bir başka teknoloji olduğu gerçeğiyle yüzleşmeniz gerekiyor” ifadelerine şunları da ekledi:

”Kriptoyu düzenlemek ve milyarlarca dolara mal olmak için yanlış yolu seçen SEC’dir. SEC yanılmaz değildir. Hatalar yapar. Bu durumda yanlış yolu seçmiştir.”

Kripto sektöründe bulunan birçok kişi, SEC’i kripto şirketlerinin düzenlemelere uyması için açık kurallar sağlamaya çağırırken, SEC Başkanı Gensler defalarca yasanın zaten açık olduğunu ve mevcut çerçevelerin kriptoyu düzenlemek için yeterli olduğunu söyledi.

İlginizi çekebilir

Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler