Perşembe, Mayıs 23, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilSokağa çıkma yasağı geldi ( 20 yaşından küçükler için )

Sokağa çıkma yasağı geldi ( 20 yaşından küçükler için )

Tüm dünya üzerinden Covid-19 hızla ilerler iken Ülkemizde sokağa çıkma yasağı geldi. Corona Virüsü’nün yayılmasını önlemek adına çeşitli yöntemler denenir iken . Ülkemizde önce 65 yaş üstü içinverilen bu karar daha sonra 20 yaş altındaki kişiler için verildi. Şimdi ise az önce yapılan Korona virüsü bilim kurulu toplantısında yeni kararlar alındı. Bunlar :

Sokağa çıkma yasağının dışında alınan kararlar;

1-20  yaş altındaki kişilere ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı
2-30 büyük şehirde giriş çıkış yasağı
3-maske takma zorunluluğu
4-Maskeler artık para ile satılamayacak

20 Yaş altındaki kişilere sokağa çıkma yasağı

Bildiğiniz üzere yaşlı kesim korona virüsünden dolayı daha fazla risk taşıdığı için , daha fazla ölme riski yüksek olmasından dolayı devletimiz tarafından 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağı karar verilmişti. Bugün ise yaşlıların evde durması tamamda , torunları neden sokaklarda diye düşünen Devletimiz , mantıklı bir karar alarak , 20 yaş altındaki kişiler için sokağa çıkma yasağı aldı. Ne de olsa bu Korona Virüsü için mükemmel bir taşıyıcı potansiyeline sahip olan bu gençleri sokağa çıkarmamak çok mantıklı oldu.

30 Büyük Şehir’de giriş çıkış yasağı

Yine Korona Virüsü adlı toplantıda bir diğer karar ise 30 büyük şehirde araç ile giriş çıkış yasağı getirildi. Zorda da kalsanız darda da kalsanız şehrinizi terk edemezsiniz açıklaması ile korona virüsüne karşı önlemler artmış oldu. Yük ve ticaret amaçlı ulaşımlar için herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Maske takmak zorunlu

Korona virüsü adlı kongrede alınan bir diğer karar ise Maske takma zorunluluğu. Cumhurbaşkanı Erdoğan , Dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımız için de yeni bir uygulama başlatıyoruz. Yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi, insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır” diyerek , maske takılmasını zorunlu hale getirildiğini belirtmektedir.

Teknoloji devi Apple ‘da Apple Çin’deki dükkanları kapatıyor ! covid-19 kapsamında dükkanlarını kapatmıştı.

Konu ile ilgili anlamadığınız yerlerde bizlere mail gönderebilir, veya yorum yazabilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji ile kalın …

 

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler