Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaMobilSamsung always on display ( AOD nedir ? )

Samsung always on display ( AOD nedir ? )

Yeniliklerin öncü firması olan Samsung , akıllı telefonlarda daha hızlı erişim imkanları sunmak adına Samsung Always On Display  (aod) eklentisini geliştirdi. Always On Display , yani AOD cihazınızın ekranını kapattığınız halde ,  ekranda siyah beyaz bir şekilde (renkli olarak da ayarlanabilir ) saatinizi ,bildirimlerinizi,uygulama erişimleri ve uygulama kısa yolları sunmakta. Herkes aod nedir sorusuna cevap arıyorken cevap kıyaslıyoruz.com ‘da.

Always On Display mevcutta Samsung cihazlarının dışında , çalışmamaktadır. Çoğu Samsung cihazlarında bu yazılım yüklü gelmektedir. Peki Samsung Always On Display bende kullanmak istiyorum diyenler için firma yakın zamanda Aod ‘yi Google play store’a eklemiş bulunmaktadır.

Önerilen Makale: BİNANCE İLE KRİPTO PARA NASIL ALINIR ?

indirmek için link :Samsung Always On Display

Sizlerde bu eklentiyi indirerek , cihazınızda Always On Display ‘ı aktif hale getirebilirsiniz.Hali hazırda Always On Display’ı aktif etmek için ise, Cihazınızda Ayarlar-Kilit Ekranı- Always On Display kısmına erişerek uygulamayı aktif hale getirebilir ve hatta uygulamanın çalışma saatini ayarlayabilir , müzik bilgisi , şarj bilgisi gibi durumları da aktif hale getirebilirsiniz.

Always On Display ‘de ayrıca saat şekli seçebilir,özelleştirebilir ve hatta seçtiğiniz resim veya gif resmini yükleyebilirsiniz.

Aktif etmek için resim ile anlatım;

1-Cihazınızda ayarlar kısmına giriyoruz

always on display aod nedir nasıl kullanılır

 

2-Ayarlar kısmında kilit ekranı bölümünü seçiyoruz.

always on display aod nedir nasıl kullanılır

 

3-Buradan Always On Display butonunu aktif hale getiriyoruz.

always on display aod nedir nasıl kullanılır

 

Bu ilerlemeden sonra Always On Display ‘ı özelleştirebilir ve kendi kişisel kısa yollarınıza  göre ayarlayabilirsiniz.

Bilmeniz gereken başka bir konu,Samsung always on dislplay ‘in cihazınız bildirim ışığı ile felan alakası yok. Aod nedir sorusuda böylelikle cevap kazanmış oldu. Sadece cihazınız sürekli açık moduna geçiyor ve ekranda küçük simgeler halinde gösteriyor.Samsung cihazınızda bildirim ışığı ayarı için,Samsung bildirim ışığı ayarı nasıl yapılır ? Yazımızı okuyabilirsiniz.

Konu ile ilgili anlamadığınız yerlerde bizlere mail gönderebilir, veya yorum yazabilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji ile kalın …

 

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler