Pazar, Temmuz 14, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilDolby Atmos sesten fazlası ! Samsung Dolby Atmos nedir ?

Dolby Atmos sesten fazlası ! Samsung Dolby Atmos nedir ?

Bir film izler iken , bir oyun oynar iken yada maç izler iken , seslerin gerçek hayatta ki gibi geldiğini düşünmek ister miydiniz ! Artık bunların hepsi neredeyse mümkün . Peki Dolby Atmos nedir ? Samsung Dolby Atmos nasıl çalışır ?

Dolby Atmos nedir ?

Dolby Atmos , telefon , televizyon , tablet yada kulaklık ile kullanıcılara zengin bir ses deneyimi sunmasının yanı sıra , 360 derece çevreleyen 3 boyutlu ses teknolojisidir .  Bir müzik dinler iken , kulaklığınızın bir tarafında çalan gitarın daha sonra gitgide beyninizin etrafını sardığını , oyun oynar iken , ekranın sol tarafından ateşlenen silahın sesinin , yavaş yavaş sağ tarafa doğru yöneldiğini ve 3 boyutlu sesi , 360 derece hissetmenizi sağlayan bu teknoloji ses konusunda devrim niteliğinde bir yenilik. 2012 yılında Dolby Laboratuvarı tarafından geliştirilen , bu ses sistemi , kullanıcıya bir sesten müzikten daha fazlasını sunuyor .

samsung dolby atmos

Samsung Dolby Atmos  nedir ?

Kore ‘li şirket olan Samsung artık neredeyse her telefonunda kullanıcılara zengin ses deneyimini yaşatmak istiyor. Alt ve orta segment modellerinde kulaklık ile bu hizmeti sunan firma , üst seviye cihazlarında genellik ile Samsung Galaxy S ve Note serisinde hem telefonda hemde kulaklık ile bu zengin ses teknolojisini kullanıcılarını sunuyor. Artık günümüzde üretilen oyunlarda bile , Dolby Atmos desteğinin geldiğini görebiliyoruz.

Önerilen Makale : TikTok kullanıcılarının verilerini satıyor mu ?

Örnek vermek gerekirse , herkes tarafından beğeni ile oynanan Pubg Mobile oyununda cihazınızda bulunan Dolby Atmos desteğini aktifleştirerek , düşmanınız sağdan geliyor ise ses sağ tarafa yönelik oluyor . Telefondan izlediğiniz filmlerin içerisinde gibi hissetmenizi sağlayan bu sistemi aktif hale getirmek için cihazınızın donanım desteğinin olması gerekmektedir.

samsung dolby atmos nedir

Aktif hale getirmek için ;

  • Cihazınızda ayarlar kısmını giriş yapın.
  • Bu kısımdan sesler ve titreşim bölümünü bularak giriş yapın.
  • Açılan panelde , ses kalitesi ve efektler bölümüne tıklayın.
  • Dolby Atmos ve oyun için ses ayarının olduğu kısımları aktif hale getirin.
  • 2. Yöntem olarak , cihazınızın bildirim panelini aşağıya indirin .
  • Açılan sayfada bulup aktif edin .

Önerilen Makale : Samsung Galaxy A71 alınır mı ?

Sesten daha fazlasını duymak isteyenler için , sanal dünyanın içinde gerçeklik arayan kullanıcılar için büyük bir hizmet olan ses teknolojisini  her kullanıcının edinmesini veya denemesini tavsiye ederiz.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler