Perşembe, Mayıs 23, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilResimlerinizi saydam ve logo haline getirin !

Resimlerinizi saydam ve logo haline getirin !

Resimlerinizi saydam ve logo haline getirin ! Bildiğiniz üzere bazı web kullanıcıları , resimlerde ki arka planı saydam yapmaya , resimlerini logo haline getirmeye çalışıyor. Kimi kullanıcı bunu güzel bir resim elde etmek için kimi İnternet sitesine yüklemek istediği logo için , kimisi de şirketi için tasarladığı minimal resim , arka planı saydam hale getirmek istiyor.  Resimlerinizi logo haline getirmek için , çeşitli photoshop programlarına yada resim programlarına pek ihtiyacınız olmadığını belirtmek isterim.

Resimlerinizi saydam hale getirmeden önce , siteniz,ticari kimliğiniz yada başka bir iş ihtiyaç duyduğunuz ve tasarlamak istediğiniz logolar olabilir. Bu konuda Photoshop bilginiz varsa, yazıyı okumadan devam edebilirsiniz. Ama photoshop bilginiz yok ise , size fikir edinmeniz için şu an ücretsiz logo tasarımı ve resim  sunan canva sitesinden bahsetmek istiyorum.

resimlerdeki arka planı kaldırma
Resim ‘de görüdüğünüz üzere siteye üye olduktan sonra, logo düzenlemek için böyle bir sayfa açılıyor, buradan istediğiniz logoyu seçip düzenleme yapabilir ve indirebilirsiniz. İndirebilir logolarda tabiki , premium kısımda var, ücretsiz olarak indirilebilen logonun çözünürlüğü 500 x 500 ‘dür. Peki canva ile neler yapılabilir ?

Resimlerinizi saydam ve  logo yapma sitesi Canva ‘nın içerikleri ;

1-Logo
2-Video
3-Sunum
4-Medya Kiti
5-Afiş
6-El ilanı – Kartvizit
7-Davetiye,sertifika,proje vb.

Şimdi Canva’ya Buradan Üye Olun!

Gibi bir sürü ihtiyaçlar için , araçlar sunmaktadır. Gelelim resimlerinizi logo haline getirmeye, öncelik ile bir resim , subje , yada makro bir çekimden görüntü elde ettiniz , bu resimde ki subjeyi tek parça haline getirmek istiyorsunuz ,  logo yapmak için  buraya  tıklayarak siteye giriş yapıyorsunuz . Karşınıza böyle bir ekran açılacak .

arka planı saydam yapma

Fotoğraf yükleniyor kısmına tıklayarak , fotoğrafınızı seçebilir arka planınızı yaklaşık 10 saniye saydam hale getirebilirsiniz. Adobe photoshoplara ihtiyaç duymadan yaklaşık 10 saniye içerisinde resimlerinizi saydam hale getirebelirsiniz. Örnekler:

resimlerinizi saydam logo yapma
Resimde gördüğünüz üzere , arka planı resimden çıkarıp, ana obje yi elde etmemiz için çok gerekli bir program . Sizde resimlerinizi logo haline getirin getirmek için yukarıda verdiğim linke tıklayabilirsiniz.

Bu yazıdan sonra , telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.Yapamayan arkadaşlar için video aşağıdadır.

Konu ile ilgili anlamadığınız yerlerde bizlere mail gönderebilir, veya yorum yazabilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji ile kalın …

spot_img
Diğer Yazılar

2 YORUMLAR

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler