Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaMobilBixby Routines nedir ? Bixby rutin nasıl çalışır ?

Bixby Routines nedir ? Bixby rutin nasıl çalışır ?

Bixby Routines, Samsung tarafından üretilen , hayatınızda ki rutin işlemleri kolaylaştırmak için üretilen bir bixby yazılımdır. Bixby Routines, şu anda mevcutta Samsung‘un üst grup modellerinde çalışmaktadır. Routines şu an için Play Store ‘da indirebilir durumda değil. Yani cihazınız üst segment bir Samsung modeli değil ise , Bixby Routines programından yararlanamayacaksınız. Peki nedir bu rutin işlemler .

Bildiğiniz üzere artık telefonsuz 1 dakikamız bile geçmez iken , günlük işlemlerimizin çoğunu da yine bu aygıtlardan yapmaktayız. Routines bu durumda devre girerek , Evinizde iken açılması gereken ve kapatılması gereken uygulamaları ayarlayan , evden çıkarken yine açılması gereken uygulamaları devreye sokan ve kapatılması gereken uygulamaları kapatan , iş yerine vardığınız zaman , ihtiyaç duyduğunuz yazılımları konumunuza göre açan ,  yatmadan  önce karanlık modu açıp telefonunuza sessize alan yazılımdır.

bixby routines

Bixby Routines etkileşim kurduğu ayarlar ;

1- Wifi,mobil veri,uçak modu üzerinde değişiklik
2-Parlaklık,karanlık mod,mavi ışık filterisi
3-Ses modu , dolby atmos, müzik oynatma,
4-Ekran yönü,ekran kısa yolları,telefon kilidi açma,
5-Rahatsız etme,Nfc,konum uygulaması
6-Medya ses modları,arama tuş tonu
7-Diğer uygulamalar üzerinde etkileşim
8- Ve daha fazlası !

Bixby Routines , yukarı başlıkta bahsettiğim uygulamaların etkileşimleri dışında daha bir çok mevcut uygulama ve yazılımda değişiklik yapmanıza izin vermektedir.Bunları örneklendirmek gerekir ise ,

Ev adlı bir etkileşim kurdunuz, bu etkileşim sizden konum u aktif etmenizi isteyecektir. Bu sayede konumunuzu ev olarak seçebileceksiniz. Daha sonra Routines ‘den ayarlarmaları yapacaksınız. Örneğin; eve geldiğimde mobil veriyi kapat , cihazı sessize al , Bluetooth’u kapat,parlaklığı düşür gibi . Yada arabanızın Bluetooth üzerinden kaydettiniz , arabaya bindiğiniz zaman , mesajları sesli okumayı aktif edebilir, otomatik müzik oynat, ekran yönünü değiştir,arabaya bindiğim zaman otomatik haritaları aç gibi etkileşimlerde bulunabilirsiniz.

Bixby Rutin’i aktif hale getirmek için ;

Ayarlar-Gelişmiş özellikler-Rutin  kısmına geldiğiniz zaman aktifleştirmeniz gerekmektedir. Burada rutinler standart değildir. İstediğiniz rutini ekleyebilir , istediğiniz uygulamanın açılması ve kapatılması gerektiğine karar verebilirsiniz. Tamamen kendi günlük hayatınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Bixby ‘in diğer uygulaması bixby vision’ı da incelemek isterseniz ,Bixby Vision nedir ? Bixby Vision ne işe yarar ? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Konu ile ilgili anlamadığınız yerlerde bizlere mail gönderebilir, veya yorum yazabilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji ile kalın …

 

 

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler