Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaKripto HaberOsmosis (OSMO) Coin Nedir, Yorum, Geleceği

Osmosis (OSMO) Coin Nedir, Yorum, Geleceği

Osmosis, Cosmos SDK ile oluşturulmuş otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM); Cosmos ekosistemindeki InterchainDeFi hareketinde (Tendermint tabanlı blok zincirler) uzmanlaşmıştır. Başka bir deyişle, Osmosis, daha fazla blok zincirine genişleme planları olan, özellikle Cosmos için oluşturulmuş merkezi olmayan bir borsadır.

Cosmos’u sandbox olarak ve Osmosis’i tüm çeşitli dApp’leri birbirine bağlayabilen bir şey olarak düşünün. Bir DEX olarak Osmosis, heterojen ve birlikte çalışabilir çapraz zincir ticaret deneyimini besler.

Osmosis değer teklifini en iyi şekilde anlamak için öncelikle Cosmos ekosistemini ve bazı DeFi ve DEX temellerini keşfetmeye yardımcı olacaktır

OSMO Coin Alım-Satım İşlemlerine Şimdi Başla! (Bonus)

Osmosis (OSMO) Coin Yorum, Geleceği

Osmosis (OSMO) coin için yapılan fiyat yorum, geleceğini burada derledik. Burada yer alan veriler bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi kapsamında değildir. 

2023 için Osmosis Fiyat Tahmini

WalletInvestor, 2023 için Osmosis fiyat tahminlerinde kripto paranın fiyatının Aralık ayına kadar 1,36498 doların üzerine çıkacağını tahmin ediyor. Osmosis’in geleceğini tahmin eden PricePrediction.net, Osmosis fiyatının o zamana kadar ~1,51228$’a ulaşacağını söyleyerek daha fazla büyüme bekliyor. TradingBeast, 2023’te ~0,014435$ civarında fiyatlar teklif ederek Osmosis fiyat düşüşünü tahmin etmeye devam ediyor.

2024 İçin Osmo Fiyat Tahmini

Uzmanlar, 2024 için Osmosis fiyat tahminlerinde hemfikir – herkes Osmosis’in fiyatının o yılın sonuna kadar düşmesini bekliyor. WalletInvestor, fiyatın düşerek 0,40262 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. TradingBeast’in araştırmasına göre Osmosis’in fiyatı 0,002743$’a düşebilir. PricePrediction.net’in tahmini de o kadar olumlu değil: analistleri, 2024 yılına kadar Osmosis’in fiyatının yaklaşık 0,07856 $ olacağı görüşünde.

2025 İçin Osmoz Fiyat Tahmini

WalletInvestor, 2025 Osmosis fiyat tahmini için yalnızca karamsarlığa sahiptir ve Osmosis’i 2025 yılı sonuna kadar 0,5401$ olarak değerlendirmektedir. TradingBeast, olumsuz bir tahminle aynı fikirdedir ve aynı dönem için sırasıyla 0,004498$ öngörüsünde bulunur. Öte yandan, PricePrediction.net ekibi daha iyimser — bu yılın Aralık ayı için Osmosis fiyat tahmini sadece 1,23732$.

Osmosis Özellikleri

Teknik olarak konuşursak, Osmosis, IBC uyumlu blok zincirleri için özel olarak tasarlanmış, merkezi olmayan bir değişim uygulamasına sahip bir proof-of-stake blok zinciridir .

Zincirler Arası Yerel

  • Osmosis, zincirler arası yerel olacak şekilde tasarlanmıştır ve birçok Cosmos projesi gibi, temelinde IBC uyumlu olacak şekilde oluşturulmuştur.
  • Osmosis, Ethereum tabanlı ERC20’ler (Althea yerçekimi köprüsü aracılığıyla), Bitcoin benzeri zincirler ve alternatif akıllı sözleşme platformları (özel mandallar aracılığıyla) gibi IBC’nin etkin olmadığı zincirlere dallanmayı planlıyor.

Egemenlik ve Birleşik Teşvik

Egemenlik, Cosmos halkı için çok önemli. Osmosis, egemenliğini mimarisinden ve likidite sağlayıcılarının kolektif egemenliğinden alır; her LP, aynı anda özerkliğini korumaya ve farklı mekanizmalarla likidite sağlamaya teşvik edilir.

Osmosis, Cosmos ekosistemi (ve diğer DEX’ler) içinde benzersizdir çünkü likidite sağlayıcılarını, DAO üyelerini ve yetki veren çıkarlarını çeşitli teşviklerle uyumlu hale getirir. Birincisi, hisseli likidite sağlayıcıları havuzları üzerinde egemen mülkiyete sahiptir ve parametreleri piyasa koşullarına ve havuzun diğerleri arasında ne kadar rekabetçi olduğuna göre ayarlayabilirler. Osmosis AMM’deki hiçbir şey sabit kodlu değildir – LP sağlayıcıları, takas ücretleri, token oranları, ödül teşvikleri ve eğri algoritmaları gibi herhangi bir havuz parametresini değiştirmek için oy kullanabilir.

Osmosis’teki likidite havuzları kendi kendini yönetir ve yönetimleri aracılığıyla tamamen özelleştirilebilir.

Bu özellik, hızlı yineleme ve deneme için rekabetçi ve besleyici bir atmosfer yaratma niyetiyle heterojenliği teşvik eder. Bu heterojenlik, bir dizi özelleştirme seçeneği aracılığıyla elde edilir. DEX’lerin çoğu bağlama eğrilerine dayanırken, Osmosis, takas ücretlerinin, çok tokenli likidite havuzlarının ve özel eğri AMM’lerin dinamik ayarlamalarına izin verir. Teorik olarak, Cosmos AMM, token bağış toplayıcıların merkezi olmayan oluşumunu, bir opsiyon piyasasını ve hatta zincirler arası stakingi sağlayabilir.

Süper Akışkan Belirleme

Geleneksel DeFi endüstrisinde, token sahipleri staking (protokülü koruyan) veya likidite (AMM istikrarı sağlayan) getirisi arasında seçim yapmalıdır.

Osmosis, Superfluid Staking adlı bir özelliğe öncülük etti : OSMO (Osmosis yönetişim belirteci), aynı anda staking ve likidite için kullanılabilir ve herhangi bir dahili ağ değiş tokuşu yapmadan (yani likidite için güvenlik) ödülleri en üst düzeye çıkarır.

Bu nedenle, Osmosis’teki bir likidite sağlayıcısı veya staker, likidite sağlama ve staking yoluyla ödüller kazanırken , diğer platformlar token sahiplerinin takas yapmasını gerektirir.

Örneğin, bir OSMO-AKT havuzundaki biri, o havuzun hem Osmosis hem de Akash ağlarını güvence altına almak için stake edilebilen LP jetonlarını alacaktır. Kullanıcı, stake ödüllerinin yanı sıra LP ödüllerinden getiri elde edecektir.

Osmosis Labs Hakkında: Şirket Bilgileri

Osmosis, Sunny Aggarwal ve Josh Lee tarafından kurulan Osmosis Labs’ın bir ürünüdür.

Osmosis Labs Pte. Ltd. (“Osmosis Labs”), Osmosis protokolü için ilk kod geliştirmenin çoğundan sorumludur, Osmosis projesi aslında merkezi olmayan bir doğrulayıcı seti tarafından yürütülür. Protokoldeki her yükseltme ve değişiklik, Osmosis topluluğu (OSMO yönetişim tokeninin sahipleri) tarafından oylanır ve gerçekleştirilir.

Osmosis, Paradigm liderliğindeki Ekim 2021 token satışında 21 milyon dolar topladı.

Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler