Salı, Temmuz 16, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilBitcoin nasıl alınır ? Kripto para nedir ?

Bitcoin nasıl alınır ? Kripto para nedir ?

Yıl 2020 ‘ye gelindiğinde Kripto para kelimesini daha fazla duyar hale geldik. Kripto borsasına gitgide ilgi arttıkça , kullanıcılar , kripto borsasına nasıl girilir , bitcoin nasıl alınır , kripto para nedir , kripto para alım satım , sorularına cevap aramakta. Geleceğin para birimleri olarak nitelendirilen bu paralar , 2020 yılı için olmasa da yakın zaman da , kağıt paraların yerine geçeceği düşünülmekte. Bu konuda , merkezi olmayan , takip edilemeyen bu varlıklar ile ilgili Dünya ülkeleri nasıl bir yol izleyecek , ilerleyen zamanlarda hep beraber göreceğiz.

kripto para nedir

Kripto para nedir ?

Kripto para , herhangi bir merkeze , kuruma , kuruluşa bağlı olmayan dijital ve sanal para olarak nitelendirilebilir. İlk kripto para , 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından geliştirilmiştir. Bu sistem sayesinde , paralarınız yüksek güvenlik şifreleme sistemi ile , kullanıcılar arasında güvenilir ve neredeyse masrafsız transferlere imkan sağlayacaktı. Ve yavaş yavaş nesnelerin internetine yol alır iken , neden paranın sanalı olmasın mantığı güdülmektedir. Kripto para nedir , sorusuna cevap bulur iken , Kripto paraların özelliklerine göz atalım.

1- Herhangi bir merkeze bağlı değillerdir.
2- Takip edilemez güçlü şifreleme sistemleri kullanırlar.
3- Sanal para , olarak kendi borsaları mevcuttur.
4- Kripto para sadece bitcoin değildir, çeşitli kripto paralar bulunmaktadır. Bunların çoğuna Altcoin ismi verilmektedir.
5- Elektronik paranın , sahtesi yapılamaz.
6- Dijital olarak , soğuk ve sıcak cüzdanlar da saklanabilirler.
7- Transfer edilebilir özelliği vardır. Havale , eft imkanları mevcuttur.
8- Transfer yapılan kripto paraların işlemleri , kayıt altında tutulmaktadır.

Önerilen Makale : Lili nedir ? İnstagram gizli profil bakma uygulaması !

Bitcoin nasıl alınır ?

Ülkemiz de emtia , hisse senedi dışında kripto paralara olan yatırımlar da gitgide büyümekte. Tabi kullanıcıların çoğu bu işlemleri gerçekleştirememekte. Kripto para nasıl alınır sorusuna cevap olarak , aracı bir uygulama sayesinde , alım satım gerçekleştirebilirsiniz.  Bu uygulamalar , Android , İos ve Web sürümü olarak hali hazırda kullanıcılara kripto borsa işlemi sunmaktadır.

Önerilen Makale : Twitter Bitcoin hackerları tarafından saldırıya uğradı !

Kripto para uygulamaları nelerdir ?

En iyi ios ve android kripto para uygulamaları ;

binance nedir

Binance : Changpeng Zhao, Yi He tarafından , 2017 yılında kurulan Binance uygulaması , şu an için dünya da en fazla kullanıcıya sahip , kripto para alım satım işlemine imkan sunmaktadır. Kendine ait borsaya sahip olan Binance uygulaması , ülkemizde de yakın zamanda Türkçe versiyonunu İos ve Android platformlarda yayınlamıştır. Profesyonellik gerekmektedir.

Btctürk : 2013 yılında Kerem Butik tarafından kurulan , Btctürk uygulaması , Ülkemizde tercih edilen Kripto para alım satım uygulamalarından biri. Btctürk uygulamasının tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri , sade ve anlaşılır bir arayüze sahip olması . Bu sayede kullanıcılar kolaylık ile , kripto para alım satım gerçekleştirebilmekte.

Paribu : Yasin Oral ve Özgür Efe tarafından 2017 yılında kurulan Paribu uygulaması , Ülkemizde gittikçe artan kripto para alım satım pazarında yer almak istedi. Bitcoin ve otuza yakın altcoin alım satım imkanı sunan Paribu , uygulaması da , sade ve anlaşılır bir arayüz kullanarak kullanıcılara , basit işlem gerçekleştirme imkanı sunmaktadır.

Bu yazı da yer alan bilgilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir. Bitcoin ve Altcoin alımlarından oluşabilecek zararlardan , www.kiyasliyoruz.com sorumlu tutulamaz. Kripto borsasına dair , hiçbir bilginiz ve fikriniz yok ise lütfen yatırım uzmanına danışmanızı tavsiye ederiz.

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler