Salı, Şubat 27, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilBitcoin nasıl alınır ? Kripto para nedir ?

Bitcoin nasıl alınır ? Kripto para nedir ?

Bitcoin Fiyatını 2'ye Katladı. Popüler Altcoin Solana 4'e Katladı. Kripto Piyasasında Boğa Başlıyor!


Şimdi Kaydol, Boğadan Önce Yerini Al

Yıl 2020 ‘ye gelindiğinde Kripto para kelimesini daha fazla duyar hale geldik. Kripto borsasına gitgide ilgi arttıkça , kullanıcılar , kripto borsasına nasıl girilir , bitcoin nasıl alınır , kripto para nedir , kripto para alım satım , sorularına cevap aramakta. Geleceğin para birimleri olarak nitelendirilen bu paralar , 2020 yılı için olmasa da yakın zaman da , kağıt paraların yerine geçeceği düşünülmekte. Bu konuda , merkezi olmayan , takip edilemeyen bu varlıklar ile ilgili Dünya ülkeleri nasıl bir yol izleyecek , ilerleyen zamanlarda hep beraber göreceğiz.

kripto para nedir

Kripto para nedir ?

Kripto para , herhangi bir merkeze , kuruma , kuruluşa bağlı olmayan dijital ve sanal para olarak nitelendirilebilir. İlk kripto para , 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından geliştirilmiştir. Bu sistem sayesinde , paralarınız yüksek güvenlik şifreleme sistemi ile , kullanıcılar arasında güvenilir ve neredeyse masrafsız transferlere imkan sağlayacaktı. Ve yavaş yavaş nesnelerin internetine yol alır iken , neden paranın sanalı olmasın mantığı güdülmektedir. Kripto para nedir , sorusuna cevap bulur iken , Kripto paraların özelliklerine göz atalım.

1- Herhangi bir merkeze bağlı değillerdir.
2- Takip edilemez güçlü şifreleme sistemleri kullanırlar.
3- Sanal para , olarak kendi borsaları mevcuttur.
4- Kripto para sadece bitcoin değildir, çeşitli kripto paralar bulunmaktadır. Bunların çoğuna Altcoin ismi verilmektedir.
5- Elektronik paranın , sahtesi yapılamaz.
6- Dijital olarak , soğuk ve sıcak cüzdanlar da saklanabilirler.
7- Transfer edilebilir özelliği vardır. Havale , eft imkanları mevcuttur.
8- Transfer yapılan kripto paraların işlemleri , kayıt altında tutulmaktadır.

Önerilen Makale : Lili nedir ? İnstagram gizli profil bakma uygulaması !

Bitcoin nasıl alınır ?

Ülkemiz de emtia , hisse senedi dışında kripto paralara olan yatırımlar da gitgide büyümekte. Tabi kullanıcıların çoğu bu işlemleri gerçekleştirememekte. Kripto para nasıl alınır sorusuna cevap olarak , aracı bir uygulama sayesinde , alım satım gerçekleştirebilirsiniz.  Bu uygulamalar , Android , İos ve Web sürümü olarak hali hazırda kullanıcılara kripto borsa işlemi sunmaktadır.

Önerilen Makale : Twitter Bitcoin hackerları tarafından saldırıya uğradı !

Kripto para uygulamaları nelerdir ?

En iyi ios ve android kripto para uygulamaları ;

binance nedir

Binance : Changpeng Zhao, Yi He tarafından , 2017 yılında kurulan Binance uygulaması , şu an için dünya da en fazla kullanıcıya sahip , kripto para alım satım işlemine imkan sunmaktadır. Kendine ait borsaya sahip olan Binance uygulaması , ülkemizde de yakın zamanda Türkçe versiyonunu İos ve Android platformlarda yayınlamıştır. Profesyonellik gerekmektedir.

Btctürk : 2013 yılında Kerem Butik tarafından kurulan , Btctürk uygulaması , Ülkemizde tercih edilen Kripto para alım satım uygulamalarından biri. Btctürk uygulamasının tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri , sade ve anlaşılır bir arayüze sahip olması . Bu sayede kullanıcılar kolaylık ile , kripto para alım satım gerçekleştirebilmekte.

Paribu : Yasin Oral ve Özgür Efe tarafından 2017 yılında kurulan Paribu uygulaması , Ülkemizde gittikçe artan kripto para alım satım pazarında yer almak istedi. Bitcoin ve otuza yakın altcoin alım satım imkanı sunan Paribu , uygulaması da , sade ve anlaşılır bir arayüz kullanarak kullanıcılara , basit işlem gerçekleştirme imkanı sunmaktadır.

Bu yazı da yer alan bilgilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir. Bitcoin ve Altcoin alımlarından oluşabilecek zararlardan , www.kiyasliyoruz.com sorumlu tutulamaz. Kripto borsasına dair , hiçbir bilginiz ve fikriniz yok ise lütfen yatırım uzmanına danışmanızı tavsiye ederiz.

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler