Pazar, Haziran 23, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilTurkcell Türk Telekom Vodafone

Turkcell Türk Telekom Vodafone

 

Turkcell ‘in kuruluş tarihi 28 Şubat 1994 olup,Türkiye deki ilk operatör  firmasıdır.
Turkcell ‘in Baz istasyon sayısı ise yaklaşık 30.500 dir ve %99.17 nüfus kapsama oranına sahiptir.
Müşteri Hizmetleri numarası Turkcell ‘den arama yapılırken ‘532’ farklı operatör ve sabit hatlardan arama yapılırken ‘0532 532 0000’  dır.

Turkcell Baz istasyon müşteri sayısı ve  kalitesine göre ilk sırada yer almaktadır.Buna bağlı olarak da en pahalı operatör firmasıdır.Yüksek fiyatı önemli değil ,benim için önemli olan kaliteli bir hizmet diyorsanız doğru adrestesiniz.

Kalite sırasına göre Türkiye’de ikinci, dünyada ilk sırada ise Vodafone bulunmaktadır.Günümüzde GSM 900 ve 2100 MHz frekanslarını kullanarak hizmet veren işletmecinin, eski adı Telsim ‘idi. Vodafone kuruluş tarihi 1982 olup, Birleşik Krallık ‘a  aittir. Vodafone Red’liler Tatilde 64 ülkede Türkiye’deymiş gibi özgürce Konuşabilirsiniz. Vodafone en cazip kılan taraflarında biride 64 ülkede kullanılıyor olabildiğinden dolayı yurt içi her yöne dakikalarından kullanıp ekstra ücret ödemesi yapmıyorsunuz. RED müşterisi olduğunuz da ise Hava liman, hızlı geçiş, Harç Pulu ,Transfer, Lounge hizmetlerine ekstra ödeme yapılmamaktadır. Kalite ve fiyat olarak orta seviye bir operatör istiyorsak ;Vodafone.

 

Türk Telekom PTT’nin telekomünikasyon ve posta hizmetlerinin 24 Nisan 1995 tarihinde birbirinden ayrılması sonucunda,Türkiye’ye telekomünikasyon hizmetlerini sunmak amacıyla devlet tarafından kurulmuştur.Türk Telekom Baz istasyon sayısı  yaklaşık 26.000′ dır.

Müşteri Hizmetleri numarası 444 1 444 ve 444 0 375 ‘dır .Eski numarası olan 444 1 500 den de ulaşım sağlanmaktadır.Şehir merkezinde iseniz ve iletişime fazla ödeme yapmak istemiyorsanız tercihiniz Türk Telekom’ dan yana olabilir..

Ayrıca sanal Gsm hizmeti olan Bimcell de  Türk Telekom işbirliği ile hayata geçen bir projedir.

Ülkemizde bulunan diğer operatör şirketleri

1-Pttcell
2-Fenercell
3-GSMobile
4-Trabzoncell
5-Teknosacell
6-Bimcell

Yasaklı sitelere ve operatörünüzün çekmediği yerde Ücretsiz vpn 2020 yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

 

Konu ile ilgili anlamadığınız yerlerde bizlere mail gönderebilir, veya yorum yazabilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji ile kalın …

spot_img
Diğer Yazılar

2 YORUMLAR

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler