Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy Bloom ( Galaxy Z Flip ) !!

Samsung Galaxy Bloom ( Galaxy Z Flip ) !!

Size öyle bir cihazdan bahsedeceğim ki adı Galaxy Bloom , şu an için gizli tutuyorlar . Samsung ‘ un ilk katlanabilen telefonunu hatırlıyorsunuz adı Galaxy Fold idi. Fold 2 ayrı ekran olarak yatay katlanabiliyordu. Samsung Galaxy Bloom ise dikey katlanıyor. Evet evet yanlış duymadınız dikey katlanıyor. 

Samsung neden yatay bükülmeden vazgeçti diye soranlarınız olacak. Aslında Fold çok başarılı bir cihaz idi. Fold ‘un kutu üstünde ekran jelatinini sökmeyin ibaresini dikkate almayan Amerika ‘lı bir vatandaş jelatini sökünce ekranın bozulduğunu fark ediyor. Zaten Youtuber olan bu arkadaş , önce Fold kullandım diye video kasıyor, sonrada Fold bozuldu diye video kasıyor.

Samsung S20 teknik özellikleri 

Ama olan oldu Samsung ‘ un durumu hemen nasıl düzeltirim derken. Fold 2 ‘yi tanıttı. Aslında adı Galaxy Bloom . Galaxy Bloom , ingilizce olarak bakacak olursak , açan çiçek anlamı taşımaktadır. Gerçekten açan bir çiçek. Cihaz gördüğünüz gibi sigaralık gibi katlanıyor. Bloom ‘un ayrıca arkasında ufak bir ekran yerleştirmiş koreli mühendisler. Bu sayede bildirimleri hızlıca görebiliyorsunuz. Arkada 2 kamera ile gelen Galaxy Bloom , Samsung ‘un devrimi biz yaparız demesinin bir üretimi olarak düşünüyorum.

Cihazın özellikleri tam belirgin olmamakla beraber , bu katlanabilen Galaxy Bloom modeli 256 Gb hafıza ve 8 Gb Ram ile geleceği ilgili söylentiler var. Galaxy Bloom ‘un kılıf konusu hakkında Samsung gene yenilikçi bir kılıf üreteceğinden hiçbir şüphem olmadığını belirtmekle beraber. Ta zaten ekran içe katlanıyor , nasıl kırılsın dediğinizi duyar gibiyim.Lafı çok uzatmadan Koreli firma Şubat ayının ortası gibi cihazların lansmanını yapacağını bildirdi.

Konu ile ilgili anlamadığınız yerlerde bizlere mail gönderebilir, veya yorum yazabilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji ile kalın …

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler