Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaMobilSamsung daily ve Bixby home nedir ?

Samsung daily ve Bixby home nedir ?

Samsung Daily yada Bixby Home nedir ?, Ekrandaki sekmelerin en solu kısmında aktif halde bulunan daily, panel olarak karşınıza çıkacaktır. Daily panelinde , eski adı ile Home , teknoloji ,bilim , spor , magazin diğer haber türleri , müzik dinleme programı olan Spotify uygulamasının , küçük bir eklentisi , Samsung mağazalarının içeriğini öneren tanıtımlar bulunmaktadır.

bixby home

 

Eski adı ile Bixby Home , şu an Samsung Daily , siz kullanıcılara günlük yaşamınızda hızlı ulaşmanızı sağlayan aktiviteleri gösteriyor. Burada çoğu şeyi hızlıca görüntülemenin dışında,hızlı işlemlerde sunmaktadır. Bixby Home ile işlemlerinizi hızlıca yapabilirsiniz. Alarm kurabilir , son aramaları görüntüyebilir , telefonunuzda sizlerin tıklamak istemediğiniz bildirimleri , sekme olarak gösterebilir .

Yeni güncelleme ile birlikte Bixby Home ‘u kaldırıp yerine Samsung Daily ‘i getirdi. Daily Türkçe anlamı günlük anlamı taşıyor. Yine aslında mantık aynı. Bixby Home ‘da ki fonksiyonlar Daily  olarak değiştirilmiş varsayabiliriz. Yine bu sayfada hangi uygulamanın görüntülenmesine hangisinin engellenmesine siz karar verebiliyorsunuz.

Başlangıç uygulamaları olarak size , Samsung ‘un haber uygulaması olan Flipboard , Spotify ve Samsung app store önerileri sunacak. Şu an için başka eklentisi bulunmayan uygulama umarım iyi yerlere gelir.

Bixby Home’u  ve Samsung Daily ‘i aktif etmek için boş bir ekrana basılı tutup açılan ekranda en sol sayfada sağ üst köşede Bixby Home Butonu göreceksiniz,onu açmanız yeterli olacaktır.

Samsung Daily kartları nelerdir ?

1- Flipboard : İçerisinde , günlük haberler , iş hayatı , teknoloji , spor , magazin ve habere dair aklınıza gelen ne var ise Flipboard kartı sayesinde siz kullanıcılara aktarılmaktadır. Buradaki bilgiler ve haberler çeşitli haber sitesi kaynaklarından düzenlenmektedir.

2- Spotify : Spotify üçüncü parti bir müzik çalma ve indirme programıdır. Burada ki kart ise size , Spotify üyesiyseniz sizlere , öneri şarkı sunmaktadır.

3- Galaxy Store ve Galaxy themes : Samsung markasının kendi yazılımları olan bu uygulamalar , sizlere öneri oyun , tema , duvar kağıdı ,simge şekilleri ve uygulama önermektedir.

Bixby Home ‘un ne olduğunu merak edenler , yada genel olarak Bixby’nin ne olduğunu merak edenler ,Bixby nedir ? Bixby home nasıl kapatılır ? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

 

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler