Cumartesi, Haziran 15, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilFaceTime grup arama hatası nedir ? Çözümü !

FaceTime grup arama hatası nedir ? Çözümü !

 

Apple İphone , Facetime grup arama sırasında , sürekli şekil değiştiren kabarcıklar yüzünden , 3 veya üzeri kişi ile arama bir işkenceye dönüşüyor. Bu yazımızda Facetime grup arama hatası olan yayıncı kişilerin , baloncuk boyutlarının sürekli değişmesini kapatmayı öğreteceğiz. Burada bahsedilen baloncuk boyutu , arama esnasında yayıncı kişilerin ekran çerçevesi.

Her yayıncının arama kısmını temiz bir ekran sunmak yerine , değişen kabarcıklar halinde sunar. Bu da arama esnasında , çekilmez bir hal alıyor. Hatta konuşmaları bile kısıtlayabiliyor. Apple konuyu fark etmiş olacak ki , İOS 13.5 güncellemesi ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Facetime grup aramalarımda ki baloncukları devre dışı bırakmak için :

Öncelik ile İphone cihazınızı güncellemeniz gerekmektedir. Bu gayet basit bir işlem . Yapmanız gerek cihazınızı herhangi bir İnternet ağına bağlamak . Daha sonra İphone cihazınızda sırası ile Ayarlar daha sonra Genel kısmına tıklıyorsunuz. Açılan sekmede yazılım güncelleme ekranı göreceksiniz. Buradan İOS 13.5 sürüm güncellemesini tamamlıyoruz.Güncelleme yaklaşık 30 ile 45 dakika arasında sürecektir. Bu süre zarfında telefonsuz kalacağın için üzülme . Güncelleme tamamlandıktan sonra, cihazı tekrar başlatmayı unutmayınız.

Öneri yazı : Yeni İphone , İphone SE 2020 !

Facetime grup arama hatası düzeltme ikinci adım :

Güncelleme sona erdikten sonra ,  cihazınızın tekrar ayarlar kısmına giriş yapın . Burada varsayılan uygulamalar arasında , Facetime uygulamasını görene kadar aşağıya inin.  Facetime  uygulamasını bulduktan sonra , giriş yapın. Açılan sayfada  Otomatik Önem adlı ayarı görene kadar tekrar aşağıya inin.Ayarı bulduktan sonra kapatabilirsiniz. Bu ayar açık olduğu zaman , kim konuşuyorsa onun karesini daha da büyüterek , diğer kullanıcıların grup aramalarından soğumalarına neden olmaktadır. Bu ayarı kapattıktan sonra bütün problemleriniz düzelecektir.

Facetime grup arama hatası

Artık ayarı kapattığınıza göre arama sırasında herkesin karesi , eşit şekilde gözükecektir. Bunun dışında güncelleme ile , herhangi birinin karesinde bebek yada evcil hayvan var ise , yakınlaştırma imkanı sunuyor. Bunu yapmak için sadece kareye tıklamanız yeterli olacaktır.

1- Cihazınızdan ayarlara giriş
2- İphone cihazınızdan genel sekmesine tıklayın.
3- Yazılım güncelleme sekmesine tıklayarak cihazınızı 13.5 sürümüne güncelleyin.
4-Güncelleme sonrası , cihazı açıp kapatın.
5-Tekrar ayarlara giriş
6- Varsayılan uygulamalarda Facetime uygulamasına tıklayın.
7-Açılan sekmede otomatik önem adlı ayar göreceksiniz.
8-Otomatik önem ayarını kapattıktan sonra probleminiz çözülecektir.

 

 

 

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler