Perşembe, Mayıs 23, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilEn iyi Android telefonlar ! 2020 çok satanlar !

En iyi Android telefonlar ! 2020 çok satanlar !

2020 yılında Covid-19 un tüm dünya piyasasını etkilemesi ile birlikte, akıllı telefon piyasasında neler gerçekleşti ? En iyi android  telefonlar olarak 2020 yılına Samsung A51 vurdu. Samsung’un orta segmenti olarak karşımıza çıkan A51 modeli , uygun fiyata yüksek donanım sunmayı başardı. Buda tüm dünyada yılın ilk çeyreğinde , orta segment seçiminde A51 modeline yöneltti.

Yabancı analitik şirketi Strategy ‘e göre Samsung bu çeyrekte tam altı milyon , A51 satışı gerçekleştirmeyi başardı. Ayrıca Android pazarının yüzde 2 sini A51 karşıladı. Küresel anlamda , en iyi android telefonların satışı bu yılın çeyreğinde tam 275 mmilyon adete ulaştı. A51 modelinin ülkemizde 4G modeli satışa sunulur iken , Amerika pazarında bu modelin 5G modeli satışta mevcut. Ve iyi bir satış rakamları yakalamakta.

Küresel piyasanın en iyi Android telefon seçimlerinde ikinci sırayı ise yine , Samsung alıyor. Samsung S20 plus , yılın ilk çeyreğinde en çok satan ikinci android cihazı. Samsung S20 Ultra ile S20 Plus arasında kalan kullanıcıların yüzde 70 ‘i S20 Plus modelini seçtiği belirtildi.

en çok satan telefonlar

En iyi android telefon kapsamında , üçüncü sırayı yine Samsung’un giriş modeli A10s aldı. Fiyat olarak uygun ve işlemci bazında 2.0 Ghz ‘e kadar performans sunan A10s başarısına başarı katmaya devam ediyor. Listenin ilk dört sırasını Kore’li firma alır iken , geriye kalan beşinci ve altıncı sırayı ise Çin’in Apple ‘ı olarak adlandırılan Xiaomi alıyor.Bu modeller ise sırası ile , Xioami Red Mi 8 ve Xiaomi Red Mi Note 8 modeli. Android uygulamalarından yoksun kalan Huawei ilk beş sıralamasına giremedi. Huawei ‘de kriz büyür iken , Çin’li firma App Gallery adlı uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Bu konuda Google Play Store ‘a yetişir mi muamma. Kullanıcıların Huawei ‘e olan ön yargısı git gide yükselmeye devam etmekte.

Bu yıl Covid-19 dan dolayı akıllı telefon sevkiyatı , yüzde 17 civarında düşmüş durumda. Ülkemiz ‘de akıllı telefon satışına rağbet düşür iken. Yeni zamlar geleceği duyurusu , tüketicileri korkutmuş durumda. Zamlar ile ilgili gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

 

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler