Pazar, Mayıs 19, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilSamsung İnternet nedir , nasıl kullanılır ?

Samsung İnternet nedir , nasıl kullanılır ?

Bitcoin Fiyatını 2'ye Katladı. Popüler Altcoin Solana 4'e Katladı. Kripto Piyasasında Boğa Başlıyor!


Şimdi Kaydol, Boğadan Önce Yerini Al

 

2020 yılında , her mobil üretici kendi tarayıcısını sunar iken , sektörün devi Samsung , bu alanda Samsung İnternet adı ile ilerlemekte. Mobil tarayıcılar arasında sizlerin çok popüler olduğunu sandığınız tarayıcılar mevcut, ama bilmeniz gerekir ki bu tarayıcılar arasında , çoğu tarayıcıdan daha fazla özellik sunmaktadır.

Samsung İnternet nedir ?

Android 5.0 ve üstü modellerde, cihazlarda kullanılmak üzere programlanan bir tarayıcıdır. Samsung cihazlarında kurulu olarak gelen ve diğer tarayıcılara kıyasla daha fazla özellik barındırır. Samsung İnternet ‘i indirmek için Google Play Store ‘dan arama bölümünde aratıp cihazınıza temin edebilirsiniz.

Samsung İnternet Özellikleri

Reklam Engelleme : Uygulama , güvenli bir tarayıcı olmanın yanı sıra bu güvenliğini bazı eklentilere borçlu. Uygulamanın içinde reklam engelleyici modu aktif , burada bulunan Adguard eklentisini aktif hale getirerek , girdiğiniz İnternet sitelerinde ki reklamları , kötü yazılımları , spam , virüs içerikli reklam,pop-ads , ve tarayıcınıza yerleşerek cihazınızda mining yapmayı engellemeye yarayan bir eklenti. Mining hakkında bir bilginiz yok ise , Mining nedir ? yazımızda bu kısımda bahsettim , yazıyı okuyup mining mantığını anlayabilirsiniz. Reklam engelleme eklentisini aktif etmek için sırası ile ;  İnternet uygulamasına giriş – uygulamanın sol alt kısmında ki menüye tıklama – açılan sayfada reklam engelleyiciyi seçme – Adguard aktif hale getirme.

 

samsung internet nedir ?

 

Samsung İnternet Gizli Mod :  Tarayıcının diğer güzel özelliklerinden biri ise gizli mod, bu modda , aradığınız aramalar , İnternet geçmişiniz ,kayıtlı web sayfaları , girdiğiniz bilgiler  Knox teknolojisi korunur. Ve kaydedilmez. Örneğin bir İnternet sayfasını ziyaret ediyorsunuz, bu ziyaret ettiğiniz sayfa tarayıcınızın geçmişinde görünmez ve bilgiler kaydedilemez. Gizli Modu aktif etmek için sırası ile ;Samsung İnternet uygulamasına giriş – Yeni bir sekme aç – Gizli modu seçin.

Web şifrelerini kayıt etme : Girdiğiniz herhangi bir web sitede oturum açmak istediğiniz zaman, tarayıcınız bu verilerin kaydedilmesi için bir bildirim gönderecektir. Kaydetmesine izin verdiğiniz zaman , Daha sonra siteye gireceğiniz zaman Samsung pass ile kullanıcı adı ve şifreniz otomatik açılacaktır. Şifreler konusunda çalınır mı diye şüphe etmeyin , bu veriler Knox ile korunmaktadır.

Yazdır Sekmesi : Herhangi bir sitedeki veriyi , yazıyı , makaleyi yazdırmak istiyorsunuz. Yapmanız tek gerek menü kısmını açıp yazdır sekmesine tıklamak.

Samsung İnternet özellikleri nedir , nasıl kullanılır sorularının cevabını bulduktan sonra , mevcut tarayıcınızı değiştirip değiştirmemek siz değerli kullanıcılara kalmış durumda. Bilmeniz gereken diğer bir konu ise , Uygulamanın Play Store ‘da 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Google Chrome ‘dan sonra en çok tercih edilen tarayıcı konumundadır.

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler