Cuma, Haziran 21, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto HaberArrow Markets (Arrow) Token Nedir, Nasıl Alınır?

Arrow Markets (Arrow) Token Nedir, Nasıl Alınır?

Startup alanından ücretsiz airdrop talep edebilirsiniz.

Arrow token ilk kez Startup alanında listelenerek Airdrop olarak dağıtılacak. Bu yazımızda, Arrow Markets (Arrow) token nedir, nasıl alınır tüm detayları paylaşacağız. 

Arrow Token Almak İçin Buradan Kaydolun, Altcoin Boğasını Kaçırmayın.

Arrow Markets (Arrow) Token Nedir?

Geleneksel opsiyon piyasasında opsiyonların, primi alıcıdan alan ve opsiyonun parayla kullanılması durumunda alıcıya ödeme yapmaktan sorumlu olan bir yazar tarafından satılması gerekir.

Avalanche’ta bir opsiyon protokolü olarak Arrow Markets, kullanıcılara bir aracı tarafından eşleştirilmeye gerek kalmadan opsiyon satın alma olanağı sağlar. Arrow, AVAX, ETH ve BTC gibi popüler temel varlıklar üzerinde opsiyonların oluşturulmasını ve ödenmesini kolaylaştıracak.

Arrow Markets, aralarında Framework Ventures, Alameda Ventures, QCP Soteria, DeFi Capital, RenGen, CMS Holdings, Avalanche Foundation ve Delphi Digital Ventures’ın da bulunduğu New York, Silikon Vadisi, Singapur, Hong Kong, Dubai ve Londra’dan destekçileri olan küresel bir projedir.

Arrow Markets (Arrow) Token Nasıl Alınır?

Arrow token ilk kez Gate borsasında startup alanında listelenecektir. Kullanıcılar VIP seviyelerine göre airdrop kazanabilirler. Satın almak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  1. Buradan Kaydolun. 
  2. ARROW/USDT işlem çiftini bulun.
  3. Artık alım-satım yapabilirsiniz. 

Arrow Token Ne İşe Yarar?

Arrow, son kullanıcıların BTC , ETH ve AVAX gibi keyfi kripto para birimleri etrafında oluşturulan DFM’ler (merkezi olmayan finansal piyasalar) ile etkileşime girmesini sağlayacak . DFM’ler, seçeneklerin oluşturulmasını ve çözümlenmesini kolaylaştırır ve kullanıcıların, ihtar, vade sonu ve temel değerlere ilişkin seçenekleri birleştirerek özelleştirilmiş varlıklar oluşturmasına olanak tanır.

Bu yazımızı okudunuz mu: Nyan Heroes (NYAN) Token Nedir, Nasıl Alınır?

Arrow platformu kısmen, finansal varlıkların fiyatlarının Arrow-Debreu menkul kıymetleri adı verilen bir dizi temel sözleşmenin fiyatlarına düşürülebileceğini gösteren Nobel ödüllü ekonomistler Kenneth Arrow ve Gerard Debreu’dan ilham alıyor. Benzer şekilde, opsiyon sözleşmeleri finansal varlıkların fiyatlarına temel oluşturarak zengin çeşitlilikte türev ve yapılandırılmış ürünlerin oluşturulmasına olanak sağlamaktadır.

Platform, merkezi olmayan toplu karşı tarafı (DAC) (uzlaştırmadan sorumlu) bir opsiyon fabrikasıyla birleştirerek çalışıyor. DAC’ı opsiyon fabrikasıyla birleştirmek bize merkezi olmayan bir finansal piyasa (DFM) sağlıyor. DAC ve opsiyon fabrikası, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu blok zincirlerinde çalışabilir.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler