Salı, Temmuz 16, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilTelefon hızlandırma , Android hızlandırma işlemi nasıl yapılır ?

Telefon hızlandırma , Android hızlandırma işlemi nasıl yapılır ?

Akıllı telefonlar arasında en büyük sorunlardan biri , bir gün cihazın yavaşlayacak olmasıdır. Bu konu hakkında kullanıcılar , Android telefon hızlandırma yöntemleri ve telefonum yavaşladı gibi sorulara cevap aramaktadır. Yavaşlayan telefonunuzu bir kaç adımda eski haline getirmeniz mümkün . Telefonunuzu yenilemeden bu yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz. Peki tam olarak telefon hızlandırma , android hızlandırma işlemi nasıl  yapılır ?

android telefon hızlandırma

Telefon hızlandırma

1- Gereksiz hafızayı temizleyin : Android telefon hızlandırma işleminde , en büyük öncelik telefonun hafızasında yer açmaktır. Cihazınız örneğin 32 GB depolama alanına sahip ise , bu hafızanın tamamını işgal ediyorsanız , cihazıma virüs mü , girdi acaba bu kadar yavaşladı . Gibi sorulardan kaçının . Çünkü depolama alanı komple dolmuş bir cihaz donmaya mahkumdur. Ayrıca cihazınıza gelen yeni özellikler , güvenlik güncelleştirmeleri , hata giderme yazılımlarını yüklemek için yetersiz olacaktır. Cihazınızın hafızasını temizlemek için , Google Play Store ‘da bulunan uygulamalara başvurmanızı pek önermiyoruz. Telefon hızlandırma işlemi için bu işlemleri manuel olarak tamamlamanızı tavsiye ederiz. Bu işlem için ;

 • Ayarlar bölümüne giriş
 • Uygulamalar
 • Gereksiz uygulamaları kaldırma
 • Kullanmadığınız ve kaldırılmayan uygulamaların önbelleğini ve verilerini temizleme
 • Belge , video , resim , gibi dosyaları ise hafıza kartınıza taşımanızı öneririz.
 • Reklamsız İnternet için :  Samsung İnternet Uygulaması

2- Animasyonları kaldırın : Telefon hızlandırma işlemi sırasında , yapmanız gereken en önemli işlemlerden biri , animasyonları , widget uygulamaları , gereksiz launcher tema , ekranı kaplayan hareketli animasyonları kaldırmaktır. Burada belirtilen fonksiyonlar ,cihazınızın Ram alanını doldurarak , cihazınızın daha hızlı çalışmasını önlmektedir. Cihazınızda bulunan bu fonksiyonlardan feragat ederek , Android telefon hızlandırma işleminde , değişikliği fark edeceksiniz.

 • Ekranın boş kısmına basılı tutarak Widgetları kaldırma. (Hava durumu , Saat , Spotify vb. )
 • Play Store ‘dan indirmiş olduğunuz Launcher Tema ‘ları kaldırın .
 • Cihazınızın ana ve kilit ekranından , Gif formatlı ve animasyon içerikli , hareketli resimleri kaldırın.
 • Ayarlar – Telefon Hakkında – Yazılım Bilgileri –  Yapım Numarası kısmına sürekli tıklayın.
 • Daha sonra Geliştirici Modu aktif hale gelecektir. Bu kısımda altta resimde bulunan 3 seçeneği , animasyonlar kapalı hale getirin.
 • Güvenilir ve internette takip edilmemek için : Tor Browser nedir ?

telefon hızlandırma

3- Arka planda çalışan uygulamaları sonlandırma : Cihazınızda kontrol edilmeyen yer ise , açılıp daha sonra kapatılmayan gereksiz uygulamalar . Bunlar arka planda çalışırken telefonunuzu yavaşlatır ve daha fazla pil sömürmeye başlar. Bu durumun önüne geçmek için , arka planda çalışan gereksiz uygulama ve oyunları kapatın . Ve cihazınızın temizlik uygulamasından , Ram ve Ön bellek temizleme işlemi yapmanızı tavsiye ederiz.

Cihazınızı çalınmaya ve kaybolmaya karşı korumak için : Telefon konum bulma , İphone konum bulma !

Android Hızlandırma

Telefon nasıl hızlanır , telefonum yavaşladı  sorusuna 3 madde ile cevap verir iken , bazı önemli noktaları da siz değerli kullancılar ile paylaşmak isterim .Telefon hızlandırma işlemi sırasında , çoğu kullanıcı temizleme programları yada antivirüs programları edinmektedir. Bu tarz programların çoğu cihazınızı yavaşlatmaya neden olacaktır.  Yada sunduğu reklamlar yüzünden , cihazınıza virüs bulaştırma ihtimali de gütmektedir. Cihazınıza harici olarak , Antivirüs ve benzeri temizleme programları yüklemenizi önermiyoruz.

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler