Pazar, Nisan 14, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberTwitter Hacklendi ! Twitter Ceo'su şeffalık sözü verdi .

Twitter Hacklendi ! Twitter Ceo’su şeffalık sözü verdi .

Bitcoin Fiyatını 2'ye Katladı. Popüler Altcoin Solana 4'e Katladı. Kripto Piyasasında Boğa Başlıyor!


Şimdi Kaydol, Boğadan Önce Yerini Al

Twitter Hacklendi !

Yaklaşık 1 hafta önce ,  bazı Hacker grupları tarafından Twitter hacklendi . Üstelik bu kişiler ,  sosyal paylaşım platformu olan , Twitter ‘ı komple hacklemediler. Hacker ‘lar  Twitter ‘da bulunan bazı hesaplara ele geçirmişler di. Bu hesaplar ise ,  Elon Musk, Bill Gates, Joe Biden , Barack Obama ve Twitter platformunun kurucusu olan Jack Dorsey idi. Hesapların ele geçirilme amacı ise , hackerlar tarafından paylaşılan bir metin idi  . Bu metin şu şekil de idi .

İnternetten korunmanın yolu Vpn !

‘1000 dolar değerinde Bitcoin gönderen kullanıcılara , 30 dakika içerisinde 2 katını veriyoruz. 2000 Dolar Btc kazandıracağını iddaa eden Hacker grupları , siyasetçi ve üst düzey iş adamlarının hesaplarından mesaj paylaşmaları sayesinde , söylemlerinde  gerçeklik payı kazandırmış olacaklardı. Ve düşündükleri gibi de oldu. Hacker grubu yaklaşık olarak 30.4 Btc transfer işlemi gerçekleştirmiş oldular. Bu sayede yaklaşık 2 milyon Türk Lirası gibi bir para ele geçirdiler.  Hackerlar takip edilmemek amacı ile Bitcoin tutarlarını parça parça böldüler. Bu da yakalanma ihtimallerini en düşük orana indiriyor.

jack dorsey twitter

Twitter Ceo’su şeffalık sözü verdi !

Twitter Ceosu Jack Dorsey , Yüksek önem arz eden profillerin gizliliğini koruma adına , kullanıcılar ile daha şeffaf olacaklarının sözünü verdi. Dorsey konuşmasında ;
Şimdiye kadar Dorsey ve diğer şirket yetkilileri, şirketin genellikle güvenlik açısından “sosyal mühendislik” kurbanı olduğunu ve bilgisayar korsanlarının insanları kendilerine erişmemesi için kandırmaları gerektiğini belirtti. Ana Kurul, korsanların saldırıya karıştığından şüphelenildiğini bildirmesine rağmen, Twitter’da görev yapan kişiler TechCrunch raporunda bunun yardım için ödenen bir talep olduğunu ve bilgisayar korsanlarının iç yönetim araçlarına erişim izni verildiğini belirtti. Bir Twitter sözcüsü, Fast Company’ye gönderilen bir e-postada, şirketin tweet dizisi aracılığıyla paylaşılan içerikler dışında şirketin soruşturma hakkında güncellenmiş hiçbir bilgiye sahip olmadığını söyledi.

Wish güvenli mi ? Wish nedir ? Wish nasıl kullanılır ?

Ayrıca Twitter Ceosu ‘ Dorsey, “Şu anda, kesin kanıt sağlayabilmemiz için tüm kanıtları bulma ve incelememiz gereklidir.” Dedi.

Twitter Hacklenmesi konusunda konuşmasına çok yer vermeyen Dorsey , şirketin daha fazla şeffaf olacağını ve kullanıcıları korumak adına ellerinden gelen tüm kaynaklarını kullanacağını belirtti. Siz değerli kullanıcıların mevcutta bulunan Twitter şifrelerini değiştirmelerine gerek yoktur. Bu yapılan işlem , Twitter bünyesinde çalışan bir kişinin , Twitter gizli platformundan erişilerek atılmıştır. Bu gruplar şifreleri almamıştır.

 

 

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler