Cumartesi, Haziran 15, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilAlcatel hangi ülkenin markası , kimdir bu Alcatel !

Alcatel hangi ülkenin markası , kimdir bu Alcatel !

Firma hakkında bilinen ilk kurulış Aslında 1869 ‘a dayanmaktadır.Alcatel hangi ülkenin yada Alcatel hangi ülkeye ait gibi sorularınız cevabı , Fransa ! Başlangıçta adı Alcatel değil idi. 2006 yılında Alcatel Lucent adı ile hizmete giren bu şirket, başlangıçta elektronik çalışmaların yanı sıra mobil dünyada tuşlu telefonlar ile ilk adımını attı.2004 yılında Alcatel , TCL ortak girişim olarak tekrar kuruldu. Şirket şu anda TCL ‘nin  tamamına sahip olduğu bir mobil kuruluştur.

Alcatel hangi ülkenin cevabı yanı sıra Alcatel ,hakkında yine bir diğer unsursa ilk mobil telefonu ‘ OT Easy idi. Bu cihazın neredeyse 150 saat bekleme süresi var idi.Kalem pille bile çalışan bu cihaz, rengarenk renklere sahip idi.2015 yılında ise ilk akıllı telefonu olan Alcatel A5 Led ‘ i piyasaya sunarak, Android camiasına resmi olarak giriş yaptı. Şirketin  Lisans sahibi ise şaşırmadan söyleyeyim , bir zamanların atası Nokia.

Şu an için ürün gamını iyice genişleten firmanın mobil alanda 3 telefonu bulunur iken , firma sadece telefon konusunda değil, tablet ve akıllı saatler ve hatta çocuk saatleri de üretmektedir. Dünya üzerinde 150 ülkeden daha fazla yerde satış gerçekleştirmektedir.Şuan ki güncel modelleri , alt seviye cihazı Alcatel 1s , orta seviye cihazları 3x ve 5v modelleri kullanıcıların gönlünü fethetmektedir.

Uygun seviye cihaz alacak kullanıcılar için şu anda 999 TL ‘ den satışa sunulan Alcatel 1s modelini buradan kullanıcılarımıza tavsiye etmekteyiz.

Alcatel mevcut cihazları ve modelleri

1-Alcatel 3x
2-Alcatel 1s
3-Tuşu telefonlar ve tabletler

Tabi yeni bir telefon almadan önce ,Telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler ? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler