Cumartesi, Haziran 15, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilWhatsapp sohbet yedekleme nasıl yapılır ?

Whatsapp sohbet yedekleme nasıl yapılır ?

Günümüzde telefon alacak insanların en büyük problemlerinden biri mevcut verileri aktarmaktır. Kullanıcılar verilerini 3. parti yazılımlar ile aktarsa bile Whatsapp yedekleme işlemini hala nasıl yapılacağını bilmemektedir. Peki tam olarak Whatsapp sohbet yedekleme nasıl yapılır  ?

Whatsapp sohbet yedekleme nasıl yapılır ?

Whatsapp sohbet yedekleme işlemini anlatmadan önce , cihazdaki diğer verileri komple aktarmak için Smart Switch adlı uygulamayı anlatmış bulunuyoruz . Makaleyi inceleyerek , Samsung cihazları için veri transferinin nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Bu arada smart switch hakkında bilmeniz gerek başka bir konu ise bu uygulama Whatsapp yedeğinizi karşı telefona aktarmaz. Whatsapp uygulaması bulut yükleme kullandığı için , bu bulut yüklemeye Smart Switch uygulamasının erişimi yoktur.

whatsapp eski mesajları geri yükleme

Yeni telefonunuza Whatsapp yedeğini aktarmadan   önce Android cihazlarınızda bir Gmail hesabı oluşturmak zorundasınız. Gmail hesabı oluşturmak için , telefonunuzdaki Gmail uygulamasına giriş yaparak , yeni bir Gmail hesabı oluşturabilirsiniz. Gmail hesabı oluşturduktan sonraki işlem ise Whatsapp uygulamasına girmek.

Öneri yazı : 3 tane Whatsapp hesabı nasıl kurulur ?

Whatsapp uygulamasını açtıktan sonra , sağ üst tarafta bulunan 3 nokta butonuna tıklayıp, burada ayarlar kısmına giriş yapıyoruz. Ayarlar kısmından sonra bu ekranda , Sohbetler kısmına tıklayıp ,sohbet yedeği butonuna tıklıyoruz.

Bu seçimi yaptıktan sonra , aşağıda Google Drive ayarları kısmından, Google Hesabı yazan kısma tıklayıp , yeni oluşturduğumuz Gmail hesabını seçiyoruz. Mevcutta Gmail hesabı var ise , yeni Gmail hesabı oluşturmanıza gerek yoktur.

Gmail hesabını seçtikten sonra yeşil kutu içerisindeki ‘YEDEKLE’ yazısına tıklayarak, Whatsapp ‘da bulunan tüm aktif sohbetlerinizi , Gmail hesabına yükleme yapabilirsiniz. Yedekleme işlemini sırası ile anlatmak gerekir ise,

Whatsapp Yedekleme

  • Whastapp ‘a giriş
  • Ayarlar
  • Sohbetler
  • Sohbet Yedeği
  • Yedekle

Sıralamayı takip ederek sizlerde, sohbet yedeği alma  işlemi tamamlayabilirsiniz .

Öneri yazı : Whatsapp koyu mod nasıl aktifleştirilir ?

 

spot_img
Diğer Yazılar

2 YORUMLAR

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler