Perşembe, Nisan 18, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilWifi Direct , Wifi doğrudan nedir nasıl çalışır ?

Wifi Direct , Wifi doğrudan nedir nasıl çalışır ?

Bitcoin Fiyatını 2'ye Katladı. Popüler Altcoin Solana 4'e Katladı. Kripto Piyasasında Boğa Başlıyor!


Şimdi Kaydol, Boğadan Önce Yerini Al

Wifi Direct , Wifi doğrudan   , hızlı veri transferi ,  tanımadan önce değinmek istediğim bir kaç konu var.Öncelikle buradan,telefonun hiçbir özelliğini bilmeden veya kullanmadan binlerce lira veren insanlarımıza selamlar olsun.

10.000 TL para verdiği telefonunda ne özelliği var diye sorunca,

-128 cigolayt hafızası var,birde kamerası 525 cigapiksel diyen,

Teknoloji özürlülerin den , bilim bizi korusun.

O kadar para verdiğin telefonun ile 100 megabaytlık dosyayı göndermek için,

-Bunu bluetooth’dan atamam göndermesi saatler alır,

-Whatsapp’tan atarım ama İnternet’im çok az,

-Sende flash bellek var mı?

-Buldum hafıza kartına taşıyalım,

gibi konuşmalardan,

Sonra unutturma,bir ara halledelim sonucuna varılan,kısır bir döngüdür.Oysaki halk arasında  elin gavurları olarak bilinen,bilim insanları,bu işinde hakkından gelmişlerdir.Özellikle Samsung cihazlarında hızlı veri transferi Wifi Direct olarak geçmektedir. Huawei firması da yine aynı şekilde hızlı veri transferi için Wifi Direct olarak belirtmiştir.

Peki nedir bu Wifi Direct , Wifi doğrudan ve nasıl kullanılır ?

Wifi Direct nedir ?

Yaklaşık olarak 2 Gb’lık bir dosyayı 60 Sn’ye gibi kısa bir sürede transfer eden paylaşım yöntemi. 2GB=(Çok büyük dosya , kocaman hani,bir film gibi düşün)Şimdi çok bilmiş okurlarımızda olacak tabii,böyle artist artist bilmiyoruz sanki diye sitemler falan, Kardeşim sen bir dur,adam bilmiyor alala 🙂

Evet,Yaklaşık olarak 2 Gb’lık bir dosyayı 60 Sn’ye gibi kısa bir sürede transfer eden paylaşım yöntemine Wifi Direct denir. Wifi Direct’i açmak için önce bildirim panelini indiriyoruz.

Burada Wifi simgesine basılı tutuyoruz.Bir panel açılacaktır.Bu panelde sağ üst köşede Wifi Direct yazısını göreceksiniz,tıkladıktan sonra,Wifi Direct ile veri almanız ve göndermeniz aktif olacaktır.

Herhangi bir dosyayı,videoyu,belgeyi paylaş dedikten sonra,Wifi Direct‘i seçmeniz yeterlidir.Unutmayın ki 2 telefonda da Wifi Direct olması gerekmektedir.Yoksa transfer işlemi gerçekleşmez. Diğer bir sorun ise , Samsung’ dan Apple ‘a yada Huawei’den Samsung’a Wifi Direct ile veri gönderemezsiniz.Cihazlarda karşılaşılan bir diğer problem ise 4 haneli sms gönderme hatası, sizde 4 haneli numaralara mesaj gönderme   yazımızı okuyarak bu sorunu giderebilirsiniz.

Wifi direct destekleyen markalar ;

1-Samsung
2-Huawei
3-Xiaomi
4-Asus
5-Oppo
6-Lg
7-Casper
8-General Mobile

Yapamayan arkadaşlar için konu ile ilgili video aşağıdadır.

 

spot_img
Diğer Yazılar

3 YORUMLAR

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler