Cumartesi, Haziran 15, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilSamsung Kids Home (çocuk modu) nedir ?

Samsung Kids Home (çocuk modu) nedir ?

Merhaba arkadaşlar ve sayın ebeveynler , bu yazımızda sizlere Samsung ‘un yine yenilik öncüsü olduğu bir programdan bahsedeceğiz. Adı Samsung Kids Home yani çocuk modu. huysuz çocuklarını susturmak,onları oyalamak için,yada cidden çocuklarının teknolojiyi yakından tanımaları sağlamak için ve gelişim göstermeleri için çoğu zaman çocuklarının ve hatta bebeklerinin ellerine bilinçsiz bir şekilde telefonlarını,tabletlerini vermektedirler. Burada en büyük sıkıntı,çocuğun böyle bir teknolojiyi kullanırken,karşılaşacağı +18 uygunsuz içerikler,beyin yıkayan reklamlar,oyunlarda geçen zaman,cihaza inmek isteyen zararlı yazılımlar,akıl sağlığını etkileyecek oyunlar,ve benzeri.

Samsung bu konuda gayet iyi düşünmüş ve siz ebeveynler için Kids Home’u tasarlamış.Peki bu Samsung  Kids Home çocuk modu nedir,nasıl kullanılır gelin birlikte bakalım.

kids mode

Bildirim panelini aşağıya çekip Kids Home yazan butona tek tıklayıp aktifleştirmelisiniz. Başlangıçta cihazınızda Samsung Hesabınızın kurulu olmasına dikkat edin.Daha sonrasında,kurulum safhası ile karşılaşacaksınız.Lütfen burada yazan tüm verileri ve bilgileri dikkatlice okuyunuz.

telefon çocuk modu

İleri dedikten sonra sizi başka bir panele aktaracaktır.Ebeveyn Denetimi kısmına geldikten sonra buradaki seçenekler hem profesyonel ebeveyn olmanızı hemde çocuğunuza karşı bilinçli olmanızı sağlayacaktır.

Çocuk modu ayarları

1.Çocuğun oynama süresi.

2.Günlük kullanım süresi.

3.Etkinliklerini görüntüleme.

4.Uygulamaları seçme ve ekleme.

5.Dükkan uygulamasını seçme ve onay verme.

6.Kendine has rehber ve galeri oluşturma.

 

samsung kids home nedir . çocuk modu nedir.

Bu sayede çocuğunuza telefonunuz ile oynaması süresini belirtip,daha sonra kullanıma kapatılması onu sorumluluk sahibi olmaya ve zaman kontrolünü geliştirmeye yol açacaktır.Çocuğunuzun yaşını uygulamaya girerek,Youtube ve Dükkan (Samsung Apps) gibi uygulamalarda yaşına göre içerik görecektir. Samsung Kids Home uygulaması Knox tarafından desteklendiği için çocuğunuz herhangi bir reklama maruz kalmayacak ve zararlı yazılımlara da erişemeyecektir.Tabi belirttiğiniz süre dolduğu zaman sistem kitlenecektir.

Bilmeniz gereken başka bir konu ise şu an için bu yazılım Samsung tarafından desteklenen bir yazılımdır. Diğer mobil aygıtlarda da (Apple,Oppo,Xioami,Honor,Huawei,vb.) ebeveyn denetimi olarak bulabilirsiniz. Samsung Kids Home (çocuk modu ) nedir,nasıl kullanılır yazımızı tamamladıktan sonra TELEFON ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ ? yazımızda okumanızı tavsiye ederiz.

 

Konu ile ilgili anlamadığınız yerlerde bizlere mail gönderebilir, veya yorum yazabilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji ile kalın …

spot_img
Diğer Yazılar

2 YORUMLAR

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler