Cuma, Haziran 21, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto HaberWeatherXM (WXM) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

WeatherXM (WXM) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

WXM, yeni bir hava durumu verisi ekonomisini güçlendiren tokendir. İstasyon sahipleri, hizmetleri karşılığında WXM olarak ödüllendiriliyor ve Ağın verilerini ticari olarak kullanmak isteyen kuruluşlar, bunları lisanslamak için WXM ile ödeme yapıyor.

WeatherXM dünyanın en büyük topluluk destekli hava durumu ağını kuruyor. Bu yazımızda projenin yerel tokeni olan WeatherXM (WXM) coin nedir, nasıl alınır, airdrop detayları hakkında verileri güncelleyeceğiz. 

Listelemeden Önce WeatherXM (WXM) Alım-Satım Yapmak İçin Buradan Kaydolun,  Kripto Boğasını Kaçırmayın!

WeatherXM (WXM) Coin Nedir?

WeatherXM Ağı, hava durumu istasyonu sahiplerini ödüllendiren ve Web2 ve Web3 kuruluşlarına doğru, hiper-yerel hava durumu verileri sağlayan, topluluk destekli bir hava durumu ağıdır.

Fiziksel dünyada altyapı oluşturmak ve sürdürmek için Web3’ten yararlanan DePIN (Merkezi Olmayan Fiziksel Altyapı Ağları) hareketinin bir parçasıyız.

WeatherXM (WXM) Coin Nasıl Alınır?

WXM Coin satın almak için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  1. Buradan Alım-Satım için Kaydolun
  2. WXM/USDT işlem çiftini bulun. 
  3. Alım-satıma hazırsınız.

WeatherXM (WXM) coin nedir, nasıl alınır, airdrop YENİ LİSTELEME yeni çıkacak coinler yeni tokenler

Bu yazımızı okudunuz mu: Vtrading (VT) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

WXM Coin

WXM, yeni bir hava durumu verisi ekonomisini güçlendiren tokendir. İstasyon sahipleri, hizmetleri karşılığında WXM olarak ödüllendiriliyor ve Ağın verilerini ticari olarak kullanmak isteyen kuruluşlar, bunları lisanslamak için WXM ile ödeme yapıyor.

Ödül Mekanizması

Mevcut Ödül Mekanizması v2.0, önceki sürümlere göre önemli iyileştirmeler içermektedir. Adalet için önceden tanımlanmış kriterlerle Business Boost ödülleri eklendi. Şeffaf ödül dağıtımı için Merkle Ağacı yapısı uygulandı. Kullanıcılar istedikleri zaman ödüllerini geri çekebilirler.

Merkle Ağacı yapısı, kullanıcıların ödül dağıtımını doğrulaması için doğrulanabilir ve şeffaf bir mekanizmayı kolaylaştırır. Bu iyileştirmeler, Ödül Mekanizmasını iyileştirmeyi, ağa katılan meteoroloji istasyonu sahipleri arasında güven oluşturmayı daha kapsayıcı, incelikli ve şeffaf hale getirmeyi amaçlıyor.

WeatherXM, hava durumu istasyonlarını kuran ve bakımını yapan kişileri ödüllendiren tamamen yeni bir hava durumu veri ekonomisi yaratır. $WXM şu anda Arbitrum Sepolia Testnet’te kapalı beta kullanıcı grubunu ödüllendiren bir ERC20 tokeni olarak uygulanıyor.

Çoğu ağ gibi, Ağımızın değeri de parçalarının toplamından daha büyüktür. İstasyon sahipleri, günlük olarak katkıda bulundukları verilere göre $WXM tokenleri (yönetim katılımı) ile ödüllendiriliyor.

Bu mantığı uygulamak için, istasyon sahiplerine ve diğer paydaşlara günlük olarak sabit bir token bütçesi ($WXM tokeni) dağıtan akıllı bir sözleşme sunuyoruz. Ağın verilerini veya hizmetlerini kullanmak isteyen herhangi bir müşterinin WXM $ alması gerekecektir.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler