Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilVoLte kapatma nasıl yapılır ? Volte nedir ne işe yarar ?

VoLte kapatma nasıl yapılır ? Volte nedir ne işe yarar ?

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, Xiaomi, İphone, Samsung, Apple, Oppo, Volte kapatma, açma. Volte hizmeti hakkında tüm detaylar

Bu yazımızda VoLte nedir ? VoLte kapatma nasıl yapılır ve VoLte nedir ne işe yarar gibi sorulara cevap vereceğiz.2016 tarihinde hayatımıza giren 4.5g hızı bizlere VoLte hizmetini de sundu. Öncelik ile VoLte, yüksek ses kalitesi yanı sıra daha berrak ve sade bir ses ve arama deneyimi yaşatan bir hizmettir.

VoLte kapatma nasıl yapılır ? Volte nedir ne işe yarar ?

VoLte‘den yararlanmak için cihazınızın ve kullandığınız hat operatörün , VoLte‘ ye uyumlu olması gerekmektedir.  Ve volte kapatma açık olması .Tabi ki , sizin cihazınızın  uygun olması  yanı sıra , arama yaptığınız kişinin de , VoLte için cihazının ve hattının uyumlu olması gerekmektedir. Uyumluluk söz konusu olmaz ise VoLte‘yi aktif olarak kullanmazsınız.

VoLte aramaları konferans aramalarında da aktif olarak çalışmaktadır. Berrak bir sesin yanı sıra ,normal aramalarda dikkat ederseniz, bağlanma süresi 5-10 saniye sürer iken , VoLte aktif iken, çok kısa bir sürede bağlanabilirsiniz.

Bilmeniz gerek bir diğer konu ise , Samsung akıllı cihazlarında bildiğiniz üzere direk arama üzerinden,görüntülü görüşme yapılmakta. Fakat VoLte aktif iken, Samsung Volte cihazlarından direk arama üzerinden ,görüntülü görüşme yapamazsınız. Bunun için VoLte’yi kapatmanız gerekmektedir. Gelin birlikte VoLte nasıl aktif hale ve pasif hale getirilir bakalım.

volte kapatma

  • Akıllı telefonunuzda Ayarlar kısmına giriş yapın . Burada yer alan , bağlantılar kısmını seçiniz.

volte huawei kapatma

  • Açılan sekmede yer alan , Mobil Ağlar kısmına giriş yapınız .

volte nedir

Burada, Mobil ağları seçerek devam ettikten sonra, Mobil ağlar kısmında VoLte butonunu göreceksiniz oradan aktif veya pasif konuma getirebilirsiniz. Bilmeniz gerek diğer bir konu eğer Vodafone hat kullanıyor iseniz , VoLte ayarını bulamayacaksınız. Vodafone için VoLte kapatma nasıl yapılır diye sorarsanız. Vodafone müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekmektedir.Vodafone müşteri hizmetlerine Turkcell Türk Telekom Vodafone yazımızdan ulaşabilirsiniz.

VoLte kapatma nasıl yapılır ?

1- Cihazınızda ayarlara giriş.
2- Bu kısımdan bağlantılara giriş yapıyoruz.
3- Mobil ağları seçiyoruz.
4- Mobil Ağlardan , volte ‘yi kapatıyoruz.

Eğer VoLTE kapatma menüde aktif değil ise yapmanız gerekenler ;

  • Turkcell hatlar için ; IPTAL HDSES 2200 ‘ a sms göndermeniz gerekir .
  • Vodafone : Müşteri hizmetlerinden voLTE iptal talebinde bulunması gerekir .
  • Türk Telekom : HD+ Görüşme servisini iptal etmek için IPTAL VoLTE yazıp 5555‘e gönderebilirsiniz.
spot_img
Diğer Yazılar

5 YORUMLAR

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler