Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilSamsung Smart Switch nedir ? Smart Switch kullanımı

Samsung Smart Switch nedir ? Smart Switch kullanımı

Günümüzde telefon değiştirme hızı , 1 yıldan kısa bir süreye inerken,kullanıcılar sürekli telefon değiştirme arzusu içerisinde.Konunun Samsung smart switch ve smart switch kullanımı ile ilgisini birazdan alayacaksınız 🙂 Teknoloji marketleri, bayiler, bireysel satıcılar ,küçük işletmeler telefon satışlarında azalmayı fark edince satın alma yollarında kolaylığa gitmektedirler.Banka kredileri, hat üzerine uygun telefon satışları olsun, mobil sektörü birazda olsa tekrardan canlandırmaya yetmiş iken bizim asıl önemli konumuza gelelim.Telefonu değiştirdik tamam.

Ama benim önemli verilerim var, nasıl aktaracağım der, dediğinizi  duyar gibiyim. Veri transferi söz konusu olunca satıcılar çoğu zaman bu işten kaçmaya çalışmaktadırlar. Ya aktaramaz isem , ya veri kaybolursa gibi düşünceler satıcıları korkuturken, Samsung veri transferi olayına çözümü Smart Switch ile atmış. Bu adamları harbiden takdir etmek lazım. Adamlar o kadar yazılım yapıyor ediyor. Ama ne reklam var ne tanıtım hiç ses etmeden piyasaya sunuyorlar.

Yonga seti nedir ? Chipset nedir ? Ram Nedir ?

Evet konuyu fazla dağıtmadan , Samsung cihazı alacağım. Ama eski cihazım İphone, Huawei,Oppo vb. peki ben verilerimi nasıl aktaracağım derseniz. İşte Karşınızda Smart Switch ! Bu programı ilk kullandığımda gerçekten programın hızına stabilliğine inanamadım.

samsung smart switch nasıl kullanılır ?

Eski cihaz Android ise telefonunuzdaki her şeyi olduğu gibi aktarmaktadır.Tabi  şifreler ve sürüm uyumluluğu olmayan uygulamalar hariç. Peki cihazım İphone dediniz o zaman rehber,galeri,arama kaydı,notlar,duvar kağıtları,mesajları yeni Samsung cihazınıza aktarmaktadır.Bakın burda önemli bir konuya değineceğim Smart Switch ile Whatsapp verilerinizi alamazsınız. Tekrar diyorum, Smart Switch ile Whatsapp verilerinizi alamazsınız.

Gelin birlikte Smart Switch nasıl çalışır ona bakalım.Eski cihazınız üzerinden verilerin Galaxy cihazına hızlı ve kolay şekilde taşınması. Smart Switch‘in iki aktarım yöntemi  bulunmaktadır: Pc versiyonu (Smart Switch) ve akıllı cihaz versiyonu (Smart Switch Mobile)’dir.

Samsung Smart Switch Kullanımı

1Öncelikle mobil aktarım için cihazlarınıza, Smart Switch’i indirmeniz gerekmektedir. Smart Switch’i indirmek için Google Play Store veya Samsung Galaxy Store‘dan temin edebilirsiniz.

2Eski ve yeni cihazlarınıza, Smart Switch’i açtıktan sonra,

3-Cihazları birbirlerine yakın bir şekilde yerleştirin ve uygulamayı her iki cihazda da çalıştırın. Cihazlar kablosuz olarak wifi direct ‘den bağlanmaktadır. Daha sonra eski cihazınızda [Android Cihaz], [Başlat], [Bağlan] seçeneklerini seçin.

4-Bu işlem, eski Galaxy cihazınız üzerine kaydettiğiniz kişisel verilerinizin bağlı bulunan yeni Galaxy cihazınıza verilerin kopyalanmasına  olanak sağlayacaktır.

Kablolu aktarım için ise, cihazları konnektör ile birbirine bağlayın, Smart Switch‘i açın ve kablosuz aktarımda olduğu gibi aktarılacak verileri seçin. İşte bu kadar.Bilgisayar için veri aktarımı ise cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve usb seçeneklerinde dosya transferini seçin. Bilgisayarınızdaki Smart Switch tüm verileri kopyalayacaktır.

Bilim ve Teknoloji ile kalın …

spot_img
Diğer Yazılar

5 YORUMLAR

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler