Cumartesi, Haziran 15, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilTelefon Rehberindeki Aynı Kişileri Birleştirme! Yinelenen İsimler !

Telefon Rehberindeki Aynı Kişileri Birleştirme! Yinelenen İsimler !

Adroid telefonunuzdaki rehber uygulaması birden fazla kaynaktan bilgileri çekebilir. Dolayısıyla sinir bozucu ve karmaşıklığa neden olacak yinelenen isimlere sebep olacaktır. Aynı kişinin rehberimizde  birden fazla kaydının olması çoğunluğun yaşadığı problemlerden birisidir. Peki Telefon Rehberindeki Aynı Kişileri Birleştirme Nasıl yapılır ? Rehberindeki Aynı Kişiler! İphone’da Yinelenen Kişiler ! Yinelenen İsimler !

Yinelenen İsimler !

Eğer rehberinizi aktardıysanız veya yeni kayıt yaptıysanız bu problemle karşılaşmanız olasıdır. Bu gibi durumlarda rehberinizde ki isimleri silmeniz veya rehber birleştirme işlemi yapmalısınız. Bunu yanı sıra alternatif olarak , Android cihazlar için Gmail’de Yinelenenleri Bul özelliğini kullanarak yapabilmektesiniz.

Telefon Rehberindeki Aynı Kişileri Birleştirme!

 1. Android Cihazınız üzerinden Rehber uygulamasına giriş yapınız.
 2. Ardından simgenin sol üst köşede 3 çizgi bulunan kişi genel görünümüne ve menü de Kişileri Yönetin kısmına tıklayalım.
 3. Kişileri Birleştir girişini seçiniz. Sahip olduğunuz tüm kilileri göreceksiniz;
 • Aynı Numara
 • Aynı İsim
 • Aynı e posta

Aynı içeriği sahip kişiler işaretlenir ve ardından ‘Bağlama’  bu işlemi cihazınızda bulunan bütün yinelenen işlemler için yapabilmektesiniz.

rehber kişileri birleştirme

Gmail Üzerinden Yinelenen İsimleri Birleştirme !

 1. Öncelikle android üzerinden rehber senkronizasyonu aktif edilmelidir. Rehberi açınız ve menü kısmını tıklayınız . Açılan menüde seçili hesabın Google hebası olduğundan emin olunuz. Aksi halde menü , hesaplar , Google hesabı.
 2. Web üzerinden Gmail’inize giriş yapın ve sol üstte Google logosu altında bulunan  Gmail’i tıklayıp rehberi seçiniz.
 3. Açılan sayfada rehberinizde bulunan tüm kişileri göreceksiniz. Sol tarafta bulunan menüde ise ‘Yinelenenleri Bul ‘ kısmını görüntüleyeceksiniz. İsterseniz kişileri tek tek yada tümünü seçerek birleştirme yapabilmektesiniz.
 4. İşleminiz bittikten sonra rehberiniz senkronize olacak ve bütün değişiklikler cihazınıza yansıyacaktır.

Önerilen Makale:Samsung S21 Format Atma , Sıfırlama , Reset !

İphone’da Yinelenen Kişileri Gizleme

Kişiler uygulamasında aynı kişinin farklı hesaplardaki kişi kartını bağlayrak, bu kişinin listesinde bir kez görünmesini sağlayabilmektesiniz. Birden fazla kaynaktan gelen kişileriniz varsa rehberde birden fazla kayıt olablmektedir. Peki İPhone’da Yinelenen Kişileri Gizleme işlemini nasıl yaparız?

Aynı kişi için iki giriş varsa otomatik olarak güncellenmektedir ama işlem gerçekleşmezse eğer aşamalar şu şekilde;

 1. Kişilerden birisine tıklayalım , düzenleye dokunalım ve Kişileri Bağla diyelim .
 2. Bağlanacak diğer kişi girişini seçelim , daha sonra ise bağla ‘ya dokunalım.

Farklı adlara veya soyadlarına sahip kişileri bağlarsanız, o karttaki adlar değişmez fakat birleşik kartlarda sadece isimler görünür. Birleşik kartlarda hangi ismin görüneceğini seçmek için ise , bağlı kartlardan birisine dokunun birleştirilmiş kart için Bu Adı Kullan‘ a dokunmalısınız.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler