Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilTelefon konum bulma , İphone konum bulma !

Telefon konum bulma , İphone konum bulma !

Kullanıcıların , günümüzde ki en büyük problemlerinden biri , telefon kaybolması ve kaybolan telefonunu bulamaması. Gelişen Android ve İos yazılımları ile telefon konum bulma ve İphone konum bulma işlemi artık çok basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Burada belirttiğim aşamalar , kapalı olan telefonlar için geçerli değildir. Kapalı telefonları  bulmanın yolu , İmei takip ile yapılır. İmei takip için polis merkezine başvurmanız gerekmektedir. Cihazınızın İmei numarasını aldığınız kutudan yada faturadan öğrenebilirsiniz.

Öneri Makale : Güvenli Klasör nedir ? Samsung güvenli klasör kurma ?

Android telefon konum bulma

Telefonunuz kaybolduğunda yapabileceğiniz ilk işlem , bilgisayardan Google Cihazımı bul kelimesini aratmak . Daha sonra , Google Telefon bulma  linkine ulaşmanız gerekmektedir. Bu sayfa da telefonunuzda kurulu olan Gmail hesabını girmeniz gerekmektedir. Eğer ki Android cihazınıza , Gmail hesabı kurmadıysanız. Bu işlem sizin için geçerli olmayacaktır. İşin daha kötüsü , Google hesabı kurulmayan telefona erişmek neredeyse imkansız. Daha sonra karşınıza böyle bir sayfa çıkacaktır.

iphone konum bulma

Açılan sayfa da , gördüğünüz üzere , cihazınızın anlık olarak yerini görüntüleyebilirsiniz. Google Cihazımı Bul uygulamasının izin verdiği özellikler ;

1- Android kaybolan cihazın yerini anlık olarak gösterme , Vpn yüklü olsa bile doğru konumu gösterecektir.
2-Cihaz sessiz de olsa bile , 5 dakika aralıksız ,yüksek ses ile zil sesi çalması
3- Cihazda ki tüm verileri silme , bu işlem ile cihazınız fabrika ayarlarına döndürülür ve içinde ki önemli tüm verileriniz silinecektir.
4-Ekran kilidi kaldırma , Android cihazınızın ekran desenini yada şifresini unuttuysanız , bu özelliği kullanarak , ekran kilidi üzerinde değiştirme ,silme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
5-Ekran kilidinin bazı özellikleri devre dışı bırakma methodu. Bu sayede ekran kilidi var iken , hangi uygulamalara erişebileceğinizi seçebilirsiniz.

Google Cihazımı Bul ile , kaybolan telefon konum bulma işlemini kısa ve hızlı bir süre de tamamlayabilirsiniz.

İphone konum bulma

İphone telefonunuz kaybolduğu zaman yapabileceğinizilem , Android ile aşağı yukarı aynıdır. Bilgisayar üzerinden , İphone Bul kelimesini aratarak , İphone Bul  site linkine ilerleyerek , açılan sitede İcloud kimlik bilgilerinizi girmek yeterli olacaktır. Tabi bu ilemi yapabilmek için ,İphone cihazımı bul özelliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bu fonksiyon açık hale gelmediği takdir de , İcloud üzerinden , İphone bul özelliği açılmayacaktır. İphone cihazlar güncelleme ile gelen bir özellik ise , cihazınızın kapalı bile olsa konumu görüntüleyebilirsiniz. Yapmanız gereken işlem ise , Çevrimdışı iken cihazımı bul , özelliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. iphone bul

İphone bul özelliği sayesinde kullanabileceğiniz fonksiyonlar ;

1- Cihazın anlık olarak konumunu görüntüleyebilme . Bu sayede cihazınızın nerede olduğunu görebilirsiniz.
2- Ses çalma özelliği sayesinde , cihazınız çevrim içi iken , yüksek ses ile müzik çalacaktır.
3- Yol tarifi alma özelliği sayesinde , kaybolan iphone bulma işlemini kısa ve hızlı bir sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Öneri Makale : 3 Whatsapp hesabı kurma !

 

 

 

 

 

 

 

spot_img
Diğer Yazılar

2 YORUMLAR

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler