Salı, Temmuz 16, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberTayfun Demir kimdir ? Dolandırıcılıktan , Youtuber'lığa !

Tayfun Demir kimdir ? Dolandırıcılıktan , Youtuber’lığa !

Tayfun Demir geçtiğimiz günler de gündemi oldukça meşgul eden bir isim , 2012 yılından beri insanların , hayvan sever , yardımsever , video geliştiricisi olarak tanıdığı , Tayfun Demir ! Pek çok dolandırıcılık olayına karışarak tutuklanmak üzere mahkemeye sevk edildi. Peki tam olarak Tayfun Demir kimdir !

Tayfun Demir kimdir ?

2007 yılında karışmış olduğu dolandırıcılık suçundan 7 yıl hüküm giyen Tayfun Demir , kapalı cezaevinde cezasını çeker iken , aynı yıl üniversiteyi kazanarak , açık cezaevine gitmesinin yolu açıldı . Yaklaşık 4 yıl cezaevinde yatan Tayfun Demir , bu süreçte eğitimini sürdürmeye devam ettirdi. 2011 yılında , filmlere konu olacak kadar bir olay kurgusunu başlatmaya da imza attı. 2011 yılında hapishaneden izin alarak sınava giden Demir bir daha geri dönmedi.

taydun demir muğla

Aradan geçen zamanda firari olarak kayda geçilmesine rağmen , polisler izine bir türlü rastlayamadı. Bu süre de izini komple kaybetmek isteyen Demir , kendini bir cinayete kurban gitmiş göstererek , sahte ölüm belgeleri düzenledi. Hatta bunun ile yetinmeyip , sahte ölüm belgelerini bizzat kendi götürüp teslim etti. Yaklaşık 13 yıl boyunca kendini gizlemeyi başardı .

Tabi ki 13 yıl boyunca çeşitli insanları mağdur ederek ! Sahte kimlik yaparak , kendini gizlemeye devam eden Tayfun Demir , 13 yıl boyunca çeşitli sahte kimlik ve ehliyetler üreterek , kendine yeni bir hayat kurdu. Yapılan hiçbir kötülüğün karşılıksız kalmayacağından habersiz olan bu arkadaş , bu süreçte bacağı kırık bir sincaba protez bacak yaparak , Youtube üzerinden kendisine aboneler kasmaya başladı.

Tayfun Demir sincap aramaları listelerde neredeyse ilk sıraya yükseldi . İnsanlar onu artık Youtube üzerinden hayvan sever olarak tanımaya başlamıştı. Youtube üzerinden hayvan sever tavırları ile video yüklemeye devam eden şahıs , sözde platformdan kazandığı para ile ev yaptırdığını iddia etti . Tayfun Demir Muğla ilinde yaşamını sürdürmeye devam ettiği sırada , Ülkemiz deki en popüler bilgi yarışmalarından biri olan programa katılma cesaretini bile gösterdi.

 

tayfun demir tutuklandı

Tayfun Demir Tutuklandı !

Geçtiğimiz günlerde oluşturduğu sahte kimliklerin bilgilerini kullanarak , bankadan kredi kalkmaya çalışan zanlı , bankanın güvenlik ağına takılması sonucu kimliğini ifşa edilmesine neden oldu .Yaklaşık 44 ayrı suçtan yargılanacak olan Tayfun Demir dolandırıcı sıfatının dışında , evrakta sahtecilik , nitelikli dolandırma gibi suçlardan kesinleşmiş 52 yıl hapis cezasını çekmek üzere adliyeye sevk edildi.

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler