Cumartesi, Haziran 15, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilİnstagram dondurma ! İnstagram hesap silme işlemi ?

İnstagram dondurma ! İnstagram hesap silme işlemi ?

Her sosyal medya kullanıcısı zaman içerisinde , hayatında değişiklik yapmak istediğinde ya hesaplarını dondurur yada sosyal medya hesaplarını siler . Peki sosyal medya uygulamaları arasında en popüleri olan , İnstagram dondurma ve İnstagram hesap silme işlemi nasıl gerçekleştirilir ? 2020 İnstagram silme linki ve hesap dondurma linki bu yazımızda !

İnstagram dondurma , İnstagram hesap dondurma

İnstagram hesabını silmek yerine ara vermek isteyen kullanıcıların en çok tercih ettiği İnstagram dondurma işlemi için , İnstagram web sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Hesaplarınızı Android ve İos uygulama üzerinden donduramayacağınızı belirtmek isteriz. Hesap dondurma işlemi için öncelik ile İnstagram’ın resmi web sitesinden giriş yapmanız gerekmektedir.

instagram hesap dondurma

  • Bilgisayar yada mobilden İnstagram resmi internet sitesini açın.
  • Açılan sayfada kullanıcı adı ve şifrenizi doldurarak giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra , sağ üstte ki profil simgesine tıklayın .
  • Açılan sekmede ayarlar kısmına giriş yapın.
  • Profili düzenle kısmında bulunan ayarlarda en alt kısımda , hesabımı geçici olarak kapat yazısına tıklayın.
  • Hesabınızı dondurma işlemi için bir neden ve şifrenizi tekrardan girerek , İnstagram dondurma , İnstagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Önerilen Makale : İnstagram video indirme nasıl yapılır ?

Hesap dondurma işlemini tamamladıktan sonra , mevcutta bulunan yorumlar , yazılar , resimler , mesajlar gibi bölümlerinizde herhangi bir değişikliğe uğramayacaktır. Uygulama yada web sitesi üzerinden ne zaman giriş yapar iseniz , İnstagram hesabınız tekrardan aktif hale gelecektir.

İnstagram silme , İnstagram hesap silme işlemi

Hesabınızı dondurmanın size yetmeyeceğini düşünen kullanıcılar için , İnstagram silme bölümü de bulunmaktadır. Hesap silme işlemi gerçekleştikten sonra , yorumlar , yazılar , resimler , videolar , mesajlar bölümü ve diğer bilgileriniz kalıcı olarak silinecektir. Daha sonra aktif etmeniz zor olmak ile beraber imkansız değildir. İnstagram silinen hesabı tekrar aktif etmek için , uygulama ile mail ile irtibata geçmeniz ve kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir. Bu yöntem kesin olmamakla beraber , bazen olumlu dönüşler sağlamaktadır. Android ve İos uygulama üzerinden hesabınızı kalıcı olarak silme işlemi gerçekleştiremezsiniz . Peki tam olarak İnstagram hesap silme işlemi nasıl yapılır ?

instagram hesap silme

  • İnstagram resmi web sitesini mobilden yada bilgisayardan açın .
  • İnstagram hesap silme linki yazısına tıklayın .
  • Hesap silme linki ile açılan sayfada nedenler kısmına bir neden belirtin.
  • Şifrenizi girdikten sonra  hesap silme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Önerilen Makale : İnstagram gizli profilleri gösteren uygulama !

Önemli hatırlatma , Hesabınızı sildikten sonra kayıtlı tüm verileriniz zaman içerinde komple silinecektir. Hesabınızı silmekte emin değilseniz ,  hesap dondurma işlemini gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler