Cumartesi, Haziran 15, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilGoogle Pixel 4A çıkış tarihi, fiyatı , özellikleri

Google Pixel 4A çıkış tarihi, fiyatı , özellikleri

Ülkemizde yaygın olarak satışı olmayan , Google firmasının yeni modeli hakkında bazı sızıntılar gerçekleşmiş durumda. Google ‘ın telefonlarının ülkemize neden gelmediği hala akılda kalan sorulardan biri.

Google Pixel 4A özellikleri

Google Pixel 3A modeli çıkalı neredeyse 1 yıl oldu. 3A modelini yeni sürümü , Google Pixel 4A özellikleri hakkında bazı detaylar oluşmaya başladı. Bu arada isim konusunda herhangi bir netlik de kazanmasa , Google ‘ın bu isimde devam edileceği düşünülenler arasında.

Modellerinin yanındaki A konusunda , herhangi bir bilgi vermeyen dev firma , bizim görüşümüze göre uygun fiyatlı modellerinde yerleştirdiği ibare.

pixel 4a özellikleri

Güncelleme : Google Pixel 4A nodeli gün yüzüne çıktı ! Artık isminin 4a olarak sunulacağından emin olduğumuza göre cihazın ,  sızıntılar ile duyurulan teknik özelliklerine bir bakalım .

  • 5.81 inç ekran
  • Qualcomm Snapdragon 730G işlemci (muhtemel)
  • 128 GB depolama alanı
  • 6 GB Ram
  • Arka’da tek kamera olacağı
  • Ön kamera 12.2 Mp

 

Sızıntılar arasında yerini almış durumda. Özellikler genelde , ülkelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Tabi ülkemiz de Pixel 4a modelinin satılacağı konusunda pek emin değilim. Özellikle Covid-19 ülke ekonomisini sallamış durumda iken zor gözüküyor. Ülkemizde telefon alım gücünün düşmesi de ayrı bir durum olarak bakılıyor.

Google Pixel 4A çıkış tarihi ve fiyatı

Normal de 12 Mayıs tarihinde lansman yapması gereken firma , Covid-19 kapsamında çalışmalarını ara vermek zorunda kalmış. Android 11 betayı 3 haziranda başlatacağını açıklayan firma büyük ihtimal ile 3 haziranda Pixel 4a modelinin de tanıtımını yapacağı düşünülmekte. Tabi Amerika ‘da Covid-19 daha fazla etkilemezse !

Google Pixel 4a çıkış tarihi gibi , fiyatı konusunda da netleşmiş bir durum yok . Zaten ülkemize resmi olarak giriş yapacağını zannetmiyoruz. Fakat illa fiyat konusunda bir bilgilendirme isterseniz , tüm işaretler 399 dolar veya daha aşağıya gösteriyor. Tabi ki doları çarpıp ülkemize göre fiyat çıkarmayın. Ülkemiz de telefon konusunda vergi anlayışı biraz farklı olduğu için , tahmin ettiğinizden çok daha üstü bir fiyat ile karşılaşmanız muhtemel .

pixel 4a fiyatı

Güncelleme : Twitter fenomeni , Evan Blass tarafından paylaşılan resimlerde , Google ‘ın yeni modeli için pankart hazırlamaya başladığı ve bunlardan bazılarının İnternet ortamına sızdığı söz konusu.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler