Perşembe, Mayıs 23, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberDonald Trump Korona virüsüne yakalandı. Facebook 'dan yasak geldi.

Donald Trump Korona virüsüne yakalandı. Facebook ‘dan yasak geldi.

Geçtiğimiz günlerde Amerikan Başkanı Donald Trump ‘ın Covid-19 testinin pozitif çıkması , tüm Dünya üzerinde farklı yorumlara ve düşüncelere yol açtı. Trump’ın Covid hastalığı yüzünden öleceğini belirtenlerden tutun , artık görevini yerine getiremeyeceği söylentileri tüm Dünya’yı etkisi altına almış durumda. Bu haberler yayıldıkça , Facebook ve Twitter ‘dan Trump’ın Covid-19 ‘dan ölmesini istemeye yasak  getirildi.

Donald Trump Korona virüsüne yakalandı.

2 eylül tarihinde , kendi Twitter hesabından açıklama yapan Amerika Başkanı Donald Trump eşi Melanie Trump ile birlikte test sonuçlarının pozitif çıktığını belirtmişti. 3 Eylül ‘de ise Amerikan Hükümeti tedbir amacı ile Donald Trump ‘ı Deniz kuvvetlerine ait olan bir helikopter ile hastaneye kaldırdı. Hastanede bir kaç gün kalacak olan Trump’a sürekli antikor kokteyli verildiği açıklandı. Beyaz Saray Genel Sekreteri Mark Meadows yaptığı açıklamada Donald Trump Covid-19 karşısında hafif semptonlar gösterdiğini söyledi. Doktorları Trump’ın  Covid-19 karşısında moralini yüksek tuttuğunu Trump’ın hastalığın etkisinden hızlı bir şekilde kurtulacağını söylediler.

trump covid-19 paylaşımlarına yasak

Diğer Haberler 

Facebook ve Twitter ‘dan Trump Covid 19 ‘dan ölecek söylemlerine yasak geldi !

Donald Trump Korona virüsüne yakalandı. Perşembe günü Covid-19 testi pozitif çıkan Trump hakkında sosyal medyada hızlı bir iyileşme dileyenler olduğu kadar , Trump’ın Covid-19 dolayısıyla ölmesini isteyenlerde sosyal medyalarda yer aldı. Bir Facebook yetkilisi yaptığı açıklamada bir kişi hakkında ölüm isteği dilemenin yada o kişinin hastalık karşısında ölmesinin istenmesi sosyal medya politikaların ihlali olduğunu öne sürdü. Twitter ise Cuma günü yaptığı açıklamada kişilere karşı ölüm isteği , ciddi fiziksel ve bedensel zararlar doğuracağından dolayı bu tarz twitlere ve paylaşımlara müdahale edileceğini belirtti. Bu paylaşımlar hakkında herhangi bir dava yada suç duyurusunda bulunup bulunmayacağı hakkında ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

twitter trump covid-19 yasağı

Diğer Haberler

Koronavirüs karşısında durumu gitgide iyileşen Amerikan Başkanı’nın yakın zamanda hatta , Pazartesi günü taburcu olabileceği söylentiler arasında. Donald Trump’ın doktoru Sean Conley  ,  Amerika’nın 45. Başkanı olan Donald Trump’ın hakkında şunları söyledi . Bugün kendi ayağa kalkıp yemek yiyip , içebilecek, ve durumunun bu şekilde devam etmesi ve iyileşme sürecinin hızlanması  halinde pazartesi günü taburcu olabilecek. Diye açıklama yaptı.

 

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler