Salı, Temmuz 16, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberBitcoin ve Ethereum'u Geride Bıraktı!

Bitcoin ve Ethereum’u Geride Bıraktı!

Blockchair platformuna göre Dogecoin ağındaki işlem sayısı günde 2 milyona çıkarak Bitcoin ve Ethereum’u geride bıraktı.

Dogecoin ağındaki işlem sayısı günlük 2 milyona ulaştı

27 Mayıs Cumartesi günü, Dogecoin önceki tüm rekorları kırdı ve ağda 24 saat içinde 2 milyondan fazla işlem yapıldı. Karşılaştırma için, Bitcoin ve Ethereum için bu rakam sırasıyla 400.000 ve 532.000 işleme ulaşıyor.

Dogecoin ağının karma oranı da %38’den fazla arttı. 9 Mayıs itibarıyla Dogecoin hash oranı 638 TH/s idi ve sadece üç hafta sonra 885 TH/s’ye yükseldi, bu da ağın artan etkisini ve direncini gösteriyor. Yeni rekor bir öncekinden 10 gün sonra kırıldı – BitInfoCharts’a göre 17 Mayıs’ta Dogecoin blok zincirinde 1 milyondan fazla işlem  yapıldı .

İlginizi çekebilir

Tipik olarak, bu kripto para biriminin ağında günde yaklaşık 20.000 işlem vardır, ancak 9 Mayıs’ta DRC-20 belirteç standardının getirilmesi ağ etkinliğinde ani bir artışa yol açtı.

DRC-20, Ethereum’un ERC-20’sinden sonra modellenmiştir ve blok zincirinin “üstünde” belirteçlerin oluşturulmasına izin verir.  İşlemlerdeki artışa rağmen, DRC-20’nin kullanıma sunulmasından herkes memnun değil.

Eleştirmenler, bunun ağ tıkanıklığına yol açabileceğini ve Dogecoin kullanım amacından saptığını belirtiyor. DOGE’nin Elon Musk’ın favori kripto para birimi olduğunu hatırlanabilir.

Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler