Pazartesi, Nisan 15, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberBitcoin ve Ethereum'u Geride Bıraktı!

Bitcoin ve Ethereum’u Geride Bıraktı!

Bitcoin Fiyatını 2'ye Katladı. Popüler Altcoin Solana 4'e Katladı. Kripto Piyasasında Boğa Başlıyor!


Şimdi Kaydol, Boğadan Önce Yerini Al

Blockchair platformuna göre Dogecoin ağındaki işlem sayısı günde 2 milyona çıkarak Bitcoin ve Ethereum’u geride bıraktı.

Dogecoin ağındaki işlem sayısı günlük 2 milyona ulaştı

27 Mayıs Cumartesi günü, Dogecoin önceki tüm rekorları kırdı ve ağda 24 saat içinde 2 milyondan fazla işlem yapıldı. Karşılaştırma için, Bitcoin ve Ethereum için bu rakam sırasıyla 400.000 ve 532.000 işleme ulaşıyor.

Dogecoin ağının karma oranı da %38’den fazla arttı. 9 Mayıs itibarıyla Dogecoin hash oranı 638 TH/s idi ve sadece üç hafta sonra 885 TH/s’ye yükseldi, bu da ağın artan etkisini ve direncini gösteriyor. Yeni rekor bir öncekinden 10 gün sonra kırıldı – BitInfoCharts’a göre 17 Mayıs’ta Dogecoin blok zincirinde 1 milyondan fazla işlem  yapıldı .

İlginizi çekebilir

Tipik olarak, bu kripto para biriminin ağında günde yaklaşık 20.000 işlem vardır, ancak 9 Mayıs’ta DRC-20 belirteç standardının getirilmesi ağ etkinliğinde ani bir artışa yol açtı.

DRC-20, Ethereum’un ERC-20’sinden sonra modellenmiştir ve blok zincirinin “üstünde” belirteçlerin oluşturulmasına izin verir.  İşlemlerdeki artışa rağmen, DRC-20’nin kullanıma sunulmasından herkes memnun değil.

Eleştirmenler, bunun ağ tıkanıklığına yol açabileceğini ve Dogecoin kullanım amacından saptığını belirtiyor. DOGE’nin Elon Musk’ın favori kripto para birimi olduğunu hatırlanabilir.

Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir. Kaldıraçlı işlemlerde , kripto para yatırımlarında , ön satış alımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler