Perşembe, Mayıs 23, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto HaberAvax Coin Nasıl Alınır?

Avax Coin Nasıl Alınır?

Ne Bitcoin, ne Ethereum, nede Polkadot! Üstün blockchain teknolojisiyle kripto varlıklara meydan okuyan bir proje işte karşınızda Avax! Bu yazımızda Avax coin nedir, nasıl alınır ve diğer bilgilere sahip olabileceksiniz. Çayınız ve kahveniz hazırsa haydi başlayalım.

Avax Coin Nedir?

Temelde AVAX, Avalanche platformunun yerel tokenidir ve stake yoluyla ağı güvence altına almak, ücret ödemek ve Avalanche platformunda oluşturulan çoklu alt ağlar arasında temel bir hesap birimi sağlamak için kullanılır.

Herhangi bir yeni dijital para biriminin/varlığın ekonomik modeli, en kritik bileşenlerden biridir. Bu özellikle Avalanche gibi kendi kendini yöneten, izinsiz bir platformun yerel tokeni için geçerlidir.

Avax Coin Nasıl Alınır?

Avax coin satın almaya karar verdiğiniz zaman ilk yapacağınız işlem güvenilir bir kripto para borsası bulmak ve kaydınızı tamamlamaktadır. Konu kripto para borsası olduğu zaman en güvenilir listesinde Binance ilk sırada yer almaktadır. Aşağıdaki aşamaları takip ederek Avax coin nasıl alınır sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

  • Buradan Binance kaydınızı başlatın. 
  • Açılan ekran Mail yada Telefon numarasıyla birlikte şifre kısmını doldurun.
  • Daha sonra sizden Mail & Sms doğrulaması istenilecektir.
  • Bu aşamaları tamamladıktan sonra Borsa işlem yapabilmeniz için Kimlik Doğrulamasını tamamlamanız gerektiğini belirtecektir.
  • Çok basit aşamalarda Kimlik yada KYC doğrulamasını tamamlayın.
  • Bankanız üzerinden yada Binance TR ile itibari para yada kripto transfer edin.
  • Son olarak Piyasalar kısmında yer alan arama ekranında Avax yazın.
  • AVAX/TRY, AVAX/BUSD, AVAX/USDT işlem çiftlerinde Avax alım-satımına başlayabilirsiniz. 

Avalanche Toplam, Dolaşan Arz ve ATH Bilgisi

Avax Coin

Veriler

Dolaşan Arz

298.775.436 AVAX

Toplam Arz

404.229.626 AVAX

Maksimum Arz 

720.000.000 AVAX

Çıkış Tarihi

2020

ATH / ATL

$146.22 / $2.79

Avalanche ile neler mümkün?

Hızlı, düşük maliyetli, Solidity uyumlu dApp’ler oluşturun : İşlemleri anında onaylayan ve günümüzde herhangi bir merkezi olmayan blok zinciri platformunun çok ötesinde, saniyede binlerce işlemi işleyen Ethereum dApp’leri başlatın.

Özel ve genel özelleştirilmiş blok zincirleri başlatın: Kendi uygulama ihtiyaçlarınıza uyan blok zincirleri dağıtın. Kendi sanal makinenizi oluşturun ve blok zincirinin tam olarak nasıl çalışması gerektiğini dikte edin

Minimum donanımla milyonlarca doğrulayıcıya ölçeklendirin: İşlemlerin işlenmesine yardımcı olmak ve platformu daha da güvenli hale getirmek için AVAX’ınızı stake edin veya kilitleyin – %51 standardının çok üzerinde güvenlik garantileri sağlayın.

Avax vs Bitcoin, Ethereum, Polkadot

avax vs bitcoin

Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler