Cuma, Haziran 21, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto HaberAark Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Aark Coin Nedir, Nasıl Alınır?

OKX gibi büyük şirketlerden yatırım alan Aark projesi sonunda borsalarda listelenmeye başlıyor. İlk listelenme yeni çıkan coinleri listeleyen borsada yayınlanacak. Peki tam olarak, Aark Coin nedir, nasıl alınır?

AARK Alım-Satım Yapmak İçin Buradan Kaydolun,  Kripto Boğasını Kaçırmayın!

Aark Coin Nedir?

Aark Digital, Arbitrum’daki profesyonel yatırımcılar/LP’ler için türünün ilk örneği olan Leverage Everything Perpetual DEX’tir. Vizyonumuz DEX ve CEX’lerin en iyilerini bir araya getirecek doğru formülü bulmaktır. Sonunda Aark, benzeri görülmemiş bir kaldıraç deneyimi sağlamak için tüm zincir üstü varlıkları tek bir likidite havuzunda toplayacak.

Temel Yapı

Aark ekosisteminde LP’ler, yatırımcıların ücret kazanırken etkileşimde bulunabileceği bir havuz oluşturmak için sermaye yatırır. Yatırımcılar bir pozisyon açtığında, likidite havuzu istisnasız olarak otomatik olarak ters pozisyon alır ve böylece yatırımcılar likidite havuzuna karşı işlem gerçekleştirir. MM (Piyasa Yapıcılar), arbitraj fırsatlarından yararlanarak LP’lerin riskini ortadan kaldırır.

Her Şey Ölçeklenebilirlikten Başlar: Aark Volanı

Açık Pozisyonlarını TVL’ye (Kilitli Toplam Değer) oranını 1:1’in altında sınırlayan diğer platformların aksine, Aark, TVL’ye göre OI’nin on katının üzerinde ölçeklendirme yapabilir. Bu avantaj, LP’ler için önemli ölçüde daha yüksek getiri sağlar ve daha fazla LP’yi ve yatırımcıyı çeken olumlu bir geri bildirim döngüsünü besler.

Aark Coin Nasıl Alınır?

Aark coin tm borsalardan önce Gate borsasında listelenecektir. Gate borsası yeni çıkan coinleri ilk listeleyen borsa olarak bilinmektedir. Satın almak için aşağıdaki adımları akip ediniz;

 1. Buradan Alım-Satım için Kaydolun
 2. AARK/USDT işlem çiftini bulun. 
 3. Alım-satıma hazırsınız.
 4. Ayrıca Aark Startup etkinliğine katılarak ücretsiz Airdrop kazanabilirsiniz. Bu kısımdan ücretsiz airdrop almak için Vıp seviyenizin minimum 1 olması gerekir.

aark coin tokenomics whitepaper startup

AARK Coin – Token

AARK, Aark’ın yönetim ve hizmet tokenıdır. $AARK’ın toplam arzı 1.000.000.000’dur. $AARK sahipleri Aark ekosistemindeki avantajlardan yararlanma hakkına sahiptir.

 • Sembol: AARK
 • Ağ: Arbitrum
 • Standart: ERC-20
 • Toplam Arz: 1.000.000.000
 • TGE’de İlk Likit Arzı: %4,4
 • Toplam başlangıç ​​arzı %2,5 tahsisli CEX/DEX Likidite dahil %6,9’dur.
 • Bu yazımızı okudunuz mu: İonet (IO) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Vizyonu

FTX’in 2022’deki düşüşü, gözetimsiz kripto para birimi borsalarının doğasında var olan riskleri ortaya çıkardı ve daha dayanıklı, şeffaf ve merkezi olmayan bir ticaret altyapısına duyulan ihtiyacı vurguladı. Kripto para topluluğu tarafından savunulan ademi merkeziyetçilik ahlakı ile çeşitli merkezi finansal sistemlerin uygulamaları arasındaki tutarsızlıklar açıkça ortaya çıktı.

Merkezi olmayan borsalar, kullanıcı özerkliğini, güvenliğini ve şeffaflığını ön planda tutarak bir çözüm sunar. CEX’in (merkezi borsalar) aksine, DEX’ler aracılar olmaksızın çalışarak kullanıcıların varlıklarının tam denetimini elinde tutmasını sağlar. Bu, üçüncü bir tarafa duyulan güven ihtiyacını ortadan kaldırır ve blockchain teknolojisinin şeffaf ve değişmez doğasıyla kusursuz entegrasyon sağlar.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler